Délutántól megint lehet online bankolni az Ersténél
Másfél nap után állt helyre a mobilbankos alkalmazás és a netes bankolás.
Másfél nap után állt helyre a mobilbankos alkalmazás és a netes bankolás.
Sok olyan előnye is van a mobilbanki alkalmazásoknak, melyek egy számítógépes-böngészős felületből egyszerűen értelmezhetetlenek lennének. Jó hír, hogy sok esetben már nemhogy a bankfiókba nem kell bemenni az ügyintézéshez, de még a nappaliba sem.
A bankszámla díjkimutató, amelyet minden magyar számlatulajdonosnak meg kellett kapnia januárban, összesítve tartalmazza az összes bankszámlához kapcsolódó költséget. Ebből azonnal kiderül, hogy mennyit fizetünk azért, ha például állandóan automatából veszünk fel készpénzt, ha folyószámlahitelt görgetünk magunk előtt, de sokkoló lehet a tranzakciókról érkező SMS üzenetek összköltsége is. Sok olvasó panaszkodott arra, hogy nem találja a díjkimutatást, ezért az alábbiakban nem csak az ezzel kapcsolatos legfontosabb információkat gyűjtöttük össze, hanem megmutatjuk azt is, hogy az összesítés a bankok netbankjain belül hol található meg.
Szombaton megszünteti három korábbi iPhone-modell támogatását az Erste Bank. Este pedig egy mindenkit érintő üzemszünet lesz.
Tízből kilenc internethasználó háztartásban van okostelefon, 71 százalékukban laptop, 61 százalékukban pedig asztali számítógép. Annak ellenére, hogy az okostelefonok a legelterjedtebbek a digitális eszközök között, netbankolásra mégsem ezeket használják a magyarok – többek között erre jutott a K&H friss kutatása. A K&H e-dukáció információbiztonsági programhoz készített felmérésből kiderül az is, hogy tízből négyen elárulják bankkártyájuk PIN-kódját, jellemzően a párjuknak vagy családtagjuknak.
A hazai lakosság jelentős része még igényli a személyes kiszolgálást, ha pénzügyekről van szó. A Budapest Bank friss, reprezentatív felméréséből kiderült: a banki mobilalkalmazások egyelőre kiegészítő szerepet játszanak az eddig megszokott csatornák mellett, ugyanakkor jelentős lehetőség rejlik bennük, ha csak a potenciális felhasználók számát tekintjük.
Az ESET kutatói egy új banki kártevőt fedeztek fel, amely új technikával képes átjutni a böngészők védelmén. A BackSwap elnevezésű vírus kéretlen levelekkel terjed, amelyek egy hamis JavaScript letöltőt tartalmaznak. És mindez nem csak elméleti: a kártevőt terjesztő spamkampányt a lengyeleknél már azonosították.
Az Európai Unió országainak netezési szokásait vizsgáló kutatásban szinte minden területen előkelő helyen végzett Magyarország. Facebookozásban elsők vagyunk, de netbankolásban kifejezetten le vagyunk maradva.
A WannaCry árnyékában a világ megfeledkezett egy hasonlóan komoly biztonsági résről, mely a mobilcégek SMS szolgáltatásait érinti. A G Data szerint a sérülékenység segítségével a banki azonosító kódokat tartalmazó SMS üzeneteket sikerült más telefonszámra átirányítani, és így a bűnözők pénzt tudtak lopni német bankszámlákról. A biztonsági rést már 2014-ben felfedezték, de idén használták először.
Az Alibaba alapítója szerint a következő 30 évben az internet fenekestül felforgatja az egész világot.
Este 8-ig ne próbálkozzon: karbantartási munkálatok miatt nem lesz elérhető az Erste NetBank szolgáltatása.
Figyelemfelhívó kampány indul uniós szinten, hogy tájékoztassák az állampolgárokat, milyen veszélyben vannak az adataik, ha nem tesznek még csak minimális intézkedéseket sem az adatvédelemre. Figyeljen, mert gifekből lehet okosabb, de ha nagyon óvatos akar lenni, nézzen körül a kormányzati oldalakon is.