Látványosan nőtt tavaly a külföldi befektetések száma Magyarországon
Egész Európára jellemző volt a koronavírus után a felpattanás, a magyar erősödés a kontinenslista 15. helyére emelte az országot.
Egész Európára jellemző volt a koronavírus után a felpattanás, a magyar erősödés a kontinenslista 15. helyére emelte az országot.
Annak ellenére is, hogy eközben világszerte majdnem felére csökkent a tőkebefektetések mennyisége.
Több mint 2 ezer milliárd forinttal szórakozik a kormány azzal, hogy összeakasztotta a bajuszt az amerikaiakkal és a norvégokkal. Magyarországon 2010 óta amúgy is csökken a norvég és Egyesült Államok-beli érdekeltséggel rendelkező hazai cégek száma, ez most a látványos kreténkedéssel felgyorsulhat. Ezek a cégek összességében még mindig ezermilliárdos árbevétellel és kétezer milliárdos saját tőkével bírnak, így fontos részei a magyar gazdaságnak.
Ukrajnában tíz százalékkal kevesebb volt tavaly a külföldi működőtőke-beáramlás nettó értéke, mint 2011-ben - hozta nyilvánosságra csütörtökön az ukrán állami statisztikai hivatal. A közlemény szerint 2012-ben a közvetlen külföldi befektetések nettó értéke 4,129 milliárd dollárra csökkent, míg 2011-ben 4,556 milliárd dollárt tett ki.
A társág újonnan kapitalizálódott országi között Szlovákia veti ki a legmagasabb társasági adót, 19-ről 23 százalékra növeli jövőre a mértékét. Kérdés, hogy mit szólnak ehhez a külföldi beruházók, kiüti-e a biztosítékot, vagy még belefér a tűrőképességükbe?
Dől a működőtőke Tatabányára, ebben az évben több milliárd forint uniós támogatás érkezik a városba és vonzáskörzetébe többek között francia, amerikai, japán és német érdekeltségek révén.
Egyenlő bánásmódot, a helyi cégekéhez hasonló hozzáférést akarnak a kínai piachoz az európai cégek − erről ír csütörtökön kiadott évi értékelő kiadványában az EU kínai kereskedelmi kamarája.
Az idén várhatóan mindössze kétmilliárd euró külföldi működőtőke (FDI) jön Magyarországra, ami jócskán elmarad a 3,9 milliárd eurós éves átlagtól - írja a Világgazdaság a keddi számában a gazdasági tárcától kapott információkra hivatkozva.
Mindössze 10 milliárd dollárt tett ki az Oroszországba érkező működőtőke-befektetések értéke az idén az első kilenc hónapban, ez 48 százalékkal marad el a tavalyi év azonos időszakitól.
Magyarországra tavaly mintegy 4-4,5 milliárd euró értékű külföldi működő tőke áramlott be a gazdasági minisztérium előzetes becslése szerint – írja a Világgazdaság szerdai száma.