Megint engedik Orbánék egy eddig tiltott ukrán agrártermék behozatalát
Kormányrendelet mondja ki, hogy ismét jöhet az ukrán méz.
Kormányrendelet mondja ki, hogy ismét jöhet az ukrán méz.
A magyar méhészeknek talán még sosem volt ilyen nehéz évük: az enyhe tél, az európai piacokat elárasztó ukrán és kínai méz, a magas termelési költségek, az alacsony felvásárlási árak és a kevés termés szinte eladhatatlanná teszik a magyar mézet.
Amerikai kutatók laboratóriumi kísérleteik eredményeit az amerikai méhészek tapasztalatai is alátámasztják. Utóbbiak arról számoltak be, hogy az elmúlt évtizedekben egyre több kolóniára volt szükség ugyanannyi mézmennyiség megtermeléséhez.
A méheknek egy kiló mézhez több millió virágot kell meglátogatniuk. Éppen ezért a könnyű megoldások mindig vonzóak, a modern világban azonban hamar bajt okozhatnak. Részlet Az élet szövete című könyvből.
A napraforgó mellett a rétek, legelők, vízpartok növényvilága is nagyon rossz állapotban van. Az aszály miatt kiégtek a területek, a folyók visszahúzódtak, virágzó növények híján pedig a méhek sem tudják begyűjteni azt a nektárt, ami az áttelelésükhöz szükséges.
Megnyílt Európa legnagyobb beporzótárlata a Magyar Természettudományi Múzeumban, a megnyitón Kovács Zoltán államtitkáron kívül részt vett Rúzsa Magdi is.
Ezúttal a 2025-ös méhészeti világkiállítás rendezését szeretnénk elnyerni.
A védnökségi feladatokat Nagy István agrárminiszterre bízták. A kongresszus 2025-ben lenne.
Nem tudnak repülni a méhek és még az akácosok is elfagytak. Gond lehet a repcemézzel is.
Csak az álljon méhésznek, aki fanatikus, mert kizárólag méztermelésből már nagyon nehezen lehet megélni – mondja Barkóczi Sándor füzesgyarmati méhész. A gazda ezért több lábon áll, márciusban megnyitotta például a kaptárlevegős apartmanját, ahol méhek döngicsélése mellett és bódító mézillatban lehet relaxálni. De mi az a kaptárlevegő, miért nem lesz idén elég akácméz, és versenyezhet-e egyáltalán a turizmusra építő méhészete a klímaváltozással vagy a nagyüzemi vegyszerezéssel?
Az Agrárminisztérium három szakaszban hirdeti meg a Gazdaságvédelmi Alap által a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak kezelésére biztosított 25 milliárd forintnyi támogatási programot, ami a hazai mezőgazdasági termelőket, termelői szervezeteket és élelmiszeripari vállalkozásokat hivatott segíteni.
A kormánypolitika kedvezményezettjeinek érdekeit hatékonyabban szolgálják a klímavédelmi akcióterv agrárintézkedései, mint a növény- és állatvilágét. Holott az élelmiszer-ellátás a tét.