Emberiesség elleni bűncselekményeket követhetett el Kína az ENSZ szerint az ujgurok ellen
Kína az átnevelőtáborok létét már elismerte, de változatlanul tagadja, hogy terrorizálnák az ujgurokat.
Kína az átnevelőtáborok létét már elismerte, de változatlanul tagadja, hogy terrorizálnák az ujgurokat.
A kínai rendőrség adatait hackeléssel szerezték meg, és adták át nemzetközi újságírók egy csoportjának, amely hónapokig tartó hitelesítési munka után most nyújt betekintést abba, mi is vár a muszlim kisebbségekre Kína Hszincsiang tartományában.
Éhségsztrájkba kezdett a fogva tartásának körülményei miatt Alekszej Navalnij. A legismertebb orosz ellenzéki már alig tud járni, ügyvédei szerint nem kap megfelelő orvosi ellátást.
A fotón Mej Csiu-jü ölelkezik ötéves fiával, Vang Csung-senggel pekingi otthonukban. Mej a kínai állampolgárokat szociális juttatásokra és oktatásra jogosító igazolványt kérvenyezett öt- és tizenkét éves fiai számára, akiket a hivatalosságok jelenleg nem létezőknek tekintenek.
Kemény szavakkal foglalja össze Orbán legújabb húzásait a Guardian.
Ion Ficior volt kommunista munkatábor-parancsnokot emberiesség elleni bűncselekményekkel vádolják.
Négy és fél éves, munkatáborban letöltendő szabadságvesztésre ítélt két vezető orosz ellenzékit egy moszkvai bíróság csütörtökön, akiket tömeges zavargások előkészítésével vádoltak.
Éhezés, kínzások, halálra dolgoztatás, kényszervetélés – igazi földi pokol vár azokra, akiket munkatáborba zárnak Észak-Koreában. Az ENSZ vizsgálóbizottsága többek között egykori foglyok és őrök beszámolói alapján készített jelentést arról, hogyan sértik meg az emberi jogokat a kommunista országban. A több száz oldalas dokumentumot hétfőn hozzák nyilvánosságra, de a főbb részletek már kiszivárogtak.
A kommunista rendszer elnyomógépezetéhez tartozó, emberiesség elleni bűncselekményekkel gyanúsítható személyeket kutat fel egy romániai intézet. A 87 éves Florian Cormos egy munkatábor parancsnokaként olyan kegyetlenül bánt a foglyokkal, hogy azt még a kommunista rendszer sem tűrte.
Újabb két észak-koreai politikaifogoly-táborról közölt műholdképet az Amnesty International, amely arra szólítja fel az országot: ismerje el a táborok létezését, és hagyjon fel az emberi jogok folyamatos sárba tiprásával.
Kínában még év vége előtt hazaküldik a munkatáborokban őrzött foglyokat Kuangcsou városában, ahol körülbelül száz embert tartanak fogva, és újakat már nem fogadnak. A China Daily napilap a kuangcsoui középfokú polgári bíróság helyettes vezetőjét idézte, aki idejétmúltnak nevezte a munkatáborokat, és a fogvatartottak szabadulásuk utáni beilleszkedési nehézségeiről is beszélt.
Egy görög kormányjavaslat szerint munkatáborba zárnák azt, aki nem tudja megfizetni elmaradt adótartozásait. Már 5 ezer eurós tartozással komoly slamasztikába kerülhetnek az állampolgárok Görögországban. Egy, a táborban ledolgozott munkanap két börtönben eltöltött napnak számítana a felettébb furcsa javaslat szerint.