A szálloda- és vendéglátóiparban is bevezetik a 24 hónapos munkaidőkeretet
Az új szabály a jövő évtől érvényes.
Az új szabály a jövő évtől érvényes.
A Népszava szerint rossz helyen is kereshette a hatóság, tényleg visszakövetelik-e a munkavállalóktól a leállások alatt felhalmozódott ledolgozatlan órák bérét.
A választás közeledtével a vállalatokkal szemben látványosan a dolgozóknak kedvezett egy botránnyal fenyegető vitában a kormány, ám a munkaügyi szabályozás ettől még hiányos. Sokan hagyják magukat kizsákmányolni.
Számos helyen úgy növelték a munkaidőkeretet a cégek, hogy nem egyeztettek a szakszervezetekkel.
A kormány 24 hónapos munkaidőkeret-elszámolást engedélyezne a munkahelyet teremtő, nemzetgazdasági jelentőségű cégek esetén.
Mire elindult a kormány bértámogatási programja, sok cég már nem tudott élni vele. Van, ahol félgőzzel sem tudtak újraindulni, és ahol mégis, más eszközökkel próbálnak túlélni. Körkép két hónappal a veszélyhelyzet bejelentése után.
Május elsején lép hatályba az a rendelkezés, amely a korábbiaknál nagyobb szabadságot ad a munkaügyi szabályok alkalmazásában. Tényleg élni fognak a cégek a rabszolgatörvény adta lehetőségekkel? Egyáltalán milyen lehetőségeik vannak? És persze: mehetek nyáron szabadságra? – munkajogi kérdéseket tisztázunk Kéri Ádám ügyvéddel, az Adózóna.hu szakértőjével.
Legalább két hétig leáll a munka a kecskeméti gyárban, de a fizetések miatt nem kell aggódniuk a dolgozóknak – üzente a cégvezetés.
Felháborodtak a szakszervezetek Kósa Lajosék javaslatán, amely szerint óriásit nőne a túlórakeret, és három év alatt kellene csak elszámolni a munkaidőkerettel.
Ha egy cég vezetése munkaidőkeret alkalmazásáról dönt, az jó eszköz arra, hogy a munkavégzést a cég működésének sajátosságaihoz igazítsa. Ennek a tudnivalóit gyűjtötte össze az Adózóna.
Nem arra kell figyelni, hogy a dolgozó napi nyolc órát van-e bent a munkahelyén, hanem egy keret szerinti óraszámmal gazdálkodhat, ha a cég munkaidőkeretet vezetett be.
A gazdasági bizottságban megszavazták az alkalmazottak munkaidőkeretét szabad prédává tevő jogszabály visszavonását.