Sokat dolgoznak, de filléreket kapnak érte a magyarok
Az Mfor megnézte az OECD friss számai alapján, mennyit ér Magyarországon egy munkaóra. Keveset. Nagyon keveset.
Az Mfor megnézte az OECD friss számai alapján, mennyit ér Magyarországon egy munkaóra. Keveset. Nagyon keveset.
Szárnyalnak a bérek az Európai Unió keleti felében, ahol eddig a fejlesztési modell éppen arra épített, hogy a drága gépeket olcsó emberek üzemeltetik. Eddig.
A járműgyártás húzóágazat, a hozzáadott érték szerint azonban az 50 legnagyobb magyarországi cég a termelékenységéhez képest régiós összevetésben igen alacsony bért fizet dolgozóinak, ami az elvándorlás miatt hozzájárulhat a szektorra jellemző munkaerőhiányhoz - derül ki a Költségvetési Felelősségi Intézet Budapest (KFIB) elemzéséből.
A versenyképesség erősítése és a munkahelyteremtés érdekében a finn kormány és a dolgozók 87 százalékát képviselő szakszervezetek közel egy évi tárgyalás után bércsökkentő intézkedésekről egyeztek meg.
Meglepő felméréssel állt elő az Economist, amely szerint Magyarországon sokkal jobb a nők munkaerő-piaci helyzete, mint Németországban, Svédországban, Ausztriában és még egy sor más államban. Sokat nyomott a latban, hogy kicsi a bérkülönbség a két nem között – de ez főként abból fakad, hogy a legtöbb férfi és nő is minimálbért vagy annál nem sokkal többet keres. A szülés utáni elnyújtott juttatásokkal egyetlen más állam sem tud versenyezni. De valóban ilyen rózsás lenne a magyar nők helyzete?