Gyorsnak találja az 5G-t? 9000-szer körözi majd le a 6G
Brit kutatók vizsgálata szerint a 6G-hálózat olyan gyors lehet, hogy egyetlen másodperc leforgása alatt 20, átlagos hosszúságú filmet lehet majd átküldeni a hálózaton.
Brit kutatók vizsgálata szerint a 6G-hálózat olyan gyors lehet, hogy egyetlen másodperc leforgása alatt 20, átlagos hosszúságú filmet lehet majd átküldeni a hálózaton.
Bár a 6G kereskedelmi bevezetésére csak a 2030-as évek elején kerülhet sor, a Glasgow-i Egyetem mérnökei már összeraktak egy kísérleti antennát. Valósággá válhat a hologramos telefonálás.
Sok fiatal fél a függéstől, amely az okostelefonnál gyakran kialakul, ezért visszatérne a korábbi mobilokhoz. A másik ok az ár: egy trendi okostelefon belekerülhet 1600 dollárba is.
Még csak egyetlen példányt állítottak pályára belőle, máris komoly problémát okoz a csillagászok számára a BlueWalker 3 műhold – pedig várhatóan közel 100 ilyen fog majd alacsony Föld körüli pályán keringeni belőle.
Több új nemzetközi vállalkozás is előállt újhullámos, prémium butatelefonokkal, melyek minimalizmust, az okostelefonokra jellemző funkciók tobzódásának az ellentétét kínálják.
Kínai mérnököknek sikerült először a valós idejű jelátvitel egy kísérleti 6G-hálózaton. Mindez nemcsak a hétköznapi használat, de az infrastruktúra kiszolgálása szempontjából is fontos eredmény.
Amerikai kutatók szerint egy, az ember karjára rögzített tekercs segítségével költséghatékonyan lehetne kiépíteni a 6G-s hálózatot.
Az Európai Bizottság frissítette a repülőgépek fedélzeti mobilkommunikációs spektrumáról szóló határozatát, melynek keretében kijelöltek több frekvenciát is az 5G számára. A döntés a korábbi mobiltechnológiákra is kiterjed.
Az LG-nek sikerült kültéren, 320 méter távolságra továbbítania egy jelet a 6G-s tesztkészülék segítségével.
A berendezés a mobilkommunikációs nehézségeket hivatott kiküszöbölni. A tudományos közösség viszont nagyon nem örül.
Meglepő időzítéssel váltja valóra régi álmát a kormány, hogy ellenőrzése alá vonja a magyar távközlési piacot: a 4iG-t előretolva megveszi a brit Vodafone itteni leányvállalatát. A párosnak ez 715 milliárd forintba fog fájni – igaz, ebbe akár török, német vagy portugál befektetők is besegíthetnek.
Átadták az Óbudai Egyetem, a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat, és a Vodafone Magyarország együttműködésében kialakított, 5G hálózatok mérésére szolgáló laboratóriumot hétfőn Budapesten.