Válaszolj már a főnöködnek! – forradalmi újítások jöhetnek az okostelefonokba
A Wired szerint forradalom előtt áll az okostelefonos piac.
A Wired szerint forradalom előtt áll az okostelefonos piac.
Fel kell hígítani az eddigi adatvédelmi szabályokat ahhoz, hogy a kormány megvalósíthassa az állampolgárok egyetlen azonosítón alapuló ügyintézését. A mobilalkalmazás fejlesztésében ugyanaz az állami cég vesz részt, amelynek az eSzemélyiM applikációja már egy éve akadozik.
Az emberek többségében minden bizonnyal ott van az az igény, hogy a lehető legpontosabban nyomon tudják követni pénzügyeik alakulását, legyen szó akár bevételekről, akár a kiadásokról, akár az egyes megtakarításokról. Eddig ez sokunk számára inkább volt egy bonyolult, félig digitális, félig papíralapú módszer és rendszer, de manapság szerencsére már létezik olyan megoldás, amely felhasználóinak örömére minden pénzmozgást pontosan dokumentál. Eddigi életutam a pénzügyi tudatosság és megtakarítás kicsit rögös útján.
Nem kell majd böngészőből megnyitni a ChatGPT-t, az OpenAI által kiadott hivatalos mobilalkalmazásból kényelmesebb lesz hozzáférni a chatbot valamennyi funkciójához.
Nevet vált az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér alkalmazása, a jövőben Egészségablak néven lesz megtalálható.. A több mint kétmilliószor letöltött alkalmazással már gyógyszert is ki lehet váltani, és hamarosan a leletek is elérhetők lesznek benne.
Nem tud belépni mobilbankjába a K&H ügyfeleinek egy része. A probléma az iPhone-osok egy részénél jelentkezik. Az érintettek más módot kell választaniuk az ügyintézésre, az alkalmazás helyreállítása több napba is telhet.
Míg egyes vállalkozások mobilra optimalizált weboldalakat és alkalmazásokat is alkalmaznak, más cégek a kettő közül csak az egyiket választják. Ez a választás függ a költségektől, a használhatóságtól, a szükséges funkcióktól és a kiszolgált célközönségtől is, a felhasználók azonban mára jobban kedvelik a mobilalkalmazásokat, mint a mobil weboldalakat. A hiba azonban azonnali piacvesztést okozhat, ezért érdemes alaposan tesztelni – áll a Deloitte tanulmányában.
Az IT-szektorban tomboló munkaerőhiány minden vállalat életére kihat: a koronavírus-járvány alatt felpörgött a digitalizációs igény, ám ezt szakemberek hiányában nagyon nehezen tudják kiszolgálni a fejlesztőcégek. Ahogy globálisan, itthon sincs bitkolbászból a kerítés, ráadásul a magyar diákok tudásbéli lemaradása, valamint a kisadózás szigorítása csak ront a helyzeten. A Stylers elemzői körüljárták az egyre népszerűbb low-code/no-code technológia kérdését, amely szerintük a megoldást jelentheti itthon és világszerte is. 2025-re a piac 70 százalékát ez a technológia uralhatja.
Több olyan alkalmazás is bekerült a Play áruház kínálatába, amivel a felhasználók banki adatait és pénzét is el lehetett lopni.
Tavaly mintegy kétmillió új alkalmazás és játék jelent meg, a 100 millió dollárnál nagyobb bevételű appok száma pedig 20 százalékkal nőtt.
Három magyar fiatal olyan alkalmazást tervezett, ami a védettségi igazolvány digitális változataként is megállná a helyét. A felület nem csak látványos, de hasznos is.
Tudatos Vásárló néven fejlesztett alkalmazást egy magyar cég, ami termékinformációkkal és tippekkel segíti a vásárlót a környezettudatos tisztítószer kiválasztásában.