Elon Musk vinné az egész Twittert, ami így 41 milliárd dollárjába kerülhet
„Legjobb és utolsó ajánlata” részvényenként, 54,20 dollár – készpénzben.
„Legjobb és utolsó ajánlata” részvényenként, 54,20 dollár – készpénzben.
Mint minden relikvia, úgy a Twittert kitaláló Jack Dorsey első bejegyzései is aranyat érhetnek.
Kiábrándító negyedéves eredményekről számolt be a Twitter, miközben egyre többen használják a mikroblog-oldalt.
Egy évtizeddel ezelőtt ezen a napon indult el a Twitter.
A menekültválság sok minden mással együtt a gyűlölködő kommentek áradatát is elindította, ami viszont ugyancsak megkérdőjelezhető ellenreakciókat szül. A Köztünk élnek címen futó mikroblogok, amelyek nyilvánosságra hozzák a gyűlöletkeltők személyes adatait, nálunk sem előzmények nélküli. Az Egyesült Államokban pedig egyenesen nagy kultúrája van a hasonló kezdeményezéseknek.
A közerkölcs védelmében szigorít cenzúráján a háromszáz milliós kínai mikroblog, a Sina Weibo, ahonnan a túl sokat mutató képek mellett modellügynökségek százai is eltűnhetnek. A jövőben nem engedélyezik közzétenni a modellügynökségek azon képeit, amelyek fehérneműben, fürdőruhában vagy átlátszó, fekete csipkeruhában pózoló modellekről készültek.
Egy remek mikroblog most összeházasította azt a két dolgot, amiről eddig el sem tudtuk volna képzelni, hogy összeillene. A Rapülők szövege passzolhat egy Rubens festményhez? Vagy hogy a 4F Club örökzöldjének, a Balatoni láznak valaha köze lehet Botticelli Vénuszához? Pedig most kiderült, mindez lehetséges, hála a Mora Lisa tumblr-nek.
Mihelyst kiderült, hogy a Yahoo! megveszi a Tumblrt, a WordPressnél jelentős mértékben megugrott az tumblres blogjukat átköltöztetők száma.
Fontos mérföldkőhöz érkezett a Tumblr mikroblog szolgáltatás: már több mint 100 millió blogot vezetnek náluk a felhasználók. Egy hónap alatt 7 millió új blog indult.
Hét éve ezen a napon született meg az első tweet és indult el az azóta főleg Nyugaton kifejezetten népszerű mikroblog szolgáltatás.
A közvélemény manipulálására, a helyi kormányzatok ellenőrzésére és saját erejének stabilizálására használja a mikroblogokat a kínai vezetés - összegezte legutóbbi írásában egy Pekingben élő neves kínai újságíró és blogger.
Napokra letiltották a kínai mikroblogokról a kínaiak tízmilliói által követett Kaj Fu-lit, a Google Kína korábbi elnökét, miután kritizálta a kínai vezetést és az internetet érintő cenzúrát.