Németország és Ausztria felfüggeszti a szírek menedékkérelmeinek elbírálását
Két nappal az Aszad-rezsim bukása után már a menekültek hazaküldéséről beszélnek.
Két nappal az Aszad-rezsim bukása után már a menekültek hazaküldéséről beszélnek.
Az elhibázott menekültpolitika a német demokráciát veszélyezteti, ezért Olaf Scholz kormánya a határellenőrzés visszaállítása mellett döntött. A schengeni övezet leépítése Magyarországra is kihat.
Az illetékes államtitkár szerint gyerekeket kellene utcára rakni, ha nem hoznák meg ezt a drasztikus döntést.
Az uniós bíróság kimondta, hogy nem felel meg az EU-s jognak az a gyakorlat, hogy a menedékkérelmekre vonatkozó szándéknyilatkozatokat csak a belgrádi vagy a kijevi nagykövetségen lehet beadni. Magyarország azzal védekezett, hogy a fertőzésveszély miatt döntöttek így, a bíróság szerint azonban ez éppen a fertőzések terjedését segíti.
Az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság szerint a határtól távolabb lévő budapesti és dunántúli ügyfélszolgálataik is egyre inkább leterheltek.
További négy ember ügye még nincs lezárva. A tranzitzónák egy évvel ezelőtti bezárása óta szinte kizárólag két magyar nagykövetségen lehet jelentkezni menedékkérelem ügyében, de közülük is csak az egyiknél volt mozgás. A rendszer tökéletes hatékonysággal riasztja el a menekülteket attól, hogy Magyarországon keressenek menedéket.
Korábban havonta átlagosan 50-60 menekültkérelem érkezett, de az elmúlt két hónapban összesen heten folyamodtak engedélyért, hogy benyújthassák a kérelmüket Magyarországon.
Több jogvédő szervezet is hevesen bírálta az új szabályokat.
Többségében 18 évesnél fiatalabbak nyújtottak be menedékkérelmet Magyarországon tavaly. De ők sem jártak sikerrel.
Sokkal többen próbálkoztak, de közülük csak páran kaptak valamilyen státuszt.
Mexikó kész újabb tárgyalásokat kezdeni Washingtonnal az illegális bevándorlókról és menedékjogi kérelmeikről - jelentette be Marcelo Ebrard külügyminiszter hétfőn az amerikai Fox televízió tudósítása szerint.
Menekülteket viszont alig fogadott be az ország.