Kilenc év alatt 40 ezer ecstasyt vett be egy brit férfi, meg is lett az eredménye
A Mr. A. néven emlegetett brit férfiről még 2006-ban írtak tanulmányt az orvosai, most az egyik őt kezelő pszichiáter adott róla interjút.
A Mr. A. néven emlegetett brit férfiről még 2006-ban írtak tanulmányt az orvosai, most az egyik őt kezelő pszichiáter adott róla interjút.
Lelassult agyi reakció, emlékezetkiesés – ilyesmiket is tapasztalnak azok, aki már átestek a koronavírus-fertőzésen. Az orvosok szerint ez is azt jelzi, hogy sok dolog van, amit még nem tudunk a kórokozóról.
Elképesztő fejlődésen megy át az emberi agy életünk első néhány évében, a bonyolult folyamat közben pedig furcsa pszichológiai-neurológiai jelenségek is feltűnnek. Miért felejtünk el mindent, ami hároméves korunk előtt történt, és hogyan képesek a gyerekek mindenféle nehézség nélkül két vagy akár több nyelvet is megtanulni?
Az embert az teszi emberré, hogy gondolkodik, használja az agyát, előveszi az emlékeit, összefüggéseket fedez fel, kapcsolatokat hoz létre közöttük, és következtetéseket von le a jövőre nézve, amelyek befolyásolják a döntéseit, méghozzá az egyénre jellemző módon. A demencia éppen ezeket a képességeket rombolja le, azaz megszünteti az ember sajátos tulajdonságait általánosan és személyesen is.
A brit közszolgálati műsorszolgáltató, a BBC érdekes memóriatesztet tett közzé honlapján, amelyet elvégezve arra is következtetni lehet, hogy az alváshiány milyen hatással van az arcmemóriánkra.
A legújabb kutatások szerint a marihuána a skizofrénia tüneteihez hasonló koncentráció- és memóriazavarokat válthat ki.
Segíti az emlékezést az alvás folytonossága - mutatták ki tudósok egereken végzett vizsgálatai.
Az online keresés megváltoztathatja, hogyan emlékszik az agyunk az információkra. A Columbia Egyetem kísérletsorozatában bebizonyították, hogy hajlamosabbak vagyunk jobban emlékezni a dolgokra, ha úgy gondoljuk, nem fogjuk online megtalálni és kisebb valószínűséggel emlékszünk, ha tudjuk, az adat online elérhető.