Szivárványos utat adták át Ausztráliában, ezzel ünneplik, hogy a melegek is összeházasodhatnak
A parkban elhelyezett úton már hosszabb ideje dolgoztak, de most végre elkészült.
A parkban elhelyezett úton már hosszabb ideje dolgoztak, de most végre elkészült.
A Vatikán szerint Ferenc pápa bizonyos mondatai félreérthetők, mert azokat az eredeti szövegből kiragadva tálalta a sajtó.
Pedig tartottak a melegházasságról népszavazást, és ott nemet mondtak rá.
Korábban 10 évet is kaphattak az azonos nemű párok.
A precedensértékű ügy előzménye egy román-amerikai pár esete.
A tortaügy természetesen nem a melegek jogairól szól, hanem arról, hogyan veszik át a nyilvánosság tereit a balos illiberális demokraták. Szabad vélemény.
A portugál parlament tavaly novemberben hiába fogadta el az azonos nemű párok örökbefogadási jogáról szóló törvényt, az elnök megvétózta a döntést. A képviselők azonban nem hagyták magukat.
Összesen 137 ezer dollárba, átszámítva negyvenmillió forintjába került egy amerikai cukrászdának, amiért vallásosságára hivatkozva visszautasított egy esküvői tortára szóló megrendelést egy meleg pártól.
Többen támogatják, mint ellenzik Szlovéniában azt az egyébként háromnegyed éve érvényben lévő törvényt, mely az azonos nemű párok közötti házasságot engedélyezi. Vasárnap népszavazást tartanak a törvény eltörléséről.
Xavier Bettel luxemburgi miniszterelnök házasságot köt belga partnerével a jövő héten, néhány hónappal azután, hogy az országban életbe lépett az azonos nemű párok házasodását legalizáló törvény.
Finnek ezrei lépnek ki az egyházból, miután az érsek kedvezően nyiulatkozott az egyneműek házasságának engedélyezéséről, mások meg azért, mert egy másik egyházi vezető éppen hogy nem nyilatkozott annyira kedvezően.
Eltörölné a házasság intézményét a homoszexuális párokra is kiterjesztő törvényt Nicolas Sarkozy, ha ismét köztársasági elnöknek választanák a franciák. A volt államfő ugyanakkor támogatja az azonos neműek házasságát, de azt külön törvényben szabályozná.