Legyen csak szomorú, jó lesz!
Alapjáraton minden erőnkkel hajszolnánk a boldogságot és kerülnénk a szomorúságot, pedig sokkal jobban járunk, ha megadjuk magunkat neki. Az átmeneti ború ugyanis egész hasznos lehet.
Alapjáraton minden erőnkkel hajszolnánk a boldogságot és kerülnénk a szomorúságot, pedig sokkal jobban járunk, ha megadjuk magunkat neki. Az átmeneti ború ugyanis egész hasznos lehet.
Tom Hanks épp most vizionál végítéletről a mozikban, az Inferno című filmben, ennek apropóján pedig összeszedtünk néhány olyan világvége-filmet, amelyek valóban felejthetetlenek. A bunkerépítőktől az atomparán és a Nap kihunyásán keresztül még egy apokalipszisbe torkolló házibuliig is eljutunk a listán.
Lemerészkedett Európa tudatalattijába, aztán könyörtelenül belegázolt Amerika lelkiismeretébe, megcsinálta a tökéletes antimusicalt, legutóbb pedig a nimfomániát vesézte ki. Van, aki szerint kibírhatatlan rendező, a legtöbb színészével forgatás alatt és után is összeveszett, Cannes-ból pedig egyenesen kitiltották – de mindez kit érdekel, ha övé az elmúlt négy évtized legambiciózusabb filmes életműve? A kispolgáriság és az álszentség örök kigúnyolója, Lars von Trier 60 éves, ennek apropójából rangsoroltuk filmjeit.
Ötödik alkalommal csap le a Budapestre hiánypótló elektronikus zenei sorozat, az Electrify, melynek sztárvendégeként áprilisban a kortárs ambient kanadai vezéregyénisége, Tim Hecker is színpadra lép.
Lars von Trier apokaliptikus drámája, a Melankólia, valamint Kirsten Dunst és Brad Pitt érdemelte ki az amerikai filmkritikusok egyik befolyásos szervezetétől a legjobbaknak járó díjakat.
BLUE VALENTINEDerek Cianfrance második egész estés filmje egy kárhozatra ítélt szerelem torokszorítóan hiteles és...
Az év legsötétebb napjai köszöntöttek be, a melankóliát és depressziót azonban mérsékelhetjük, sőt el is kerülhetjük. A téli étkezés szabályait is érdemes betartani.
Bár Oroszországban mindig rossz az idő, az ősz változó szépségét még ott is gyönyörűen meg lehet fogni.