A kurdok és 2011 óta létrehozott autonóm területeik nem fogadják el a szír kormányerők ajánlatát, hogy utóbbiak visszavegyék az eredetileg egységes szír ellenőrzés alatt álló területeket.
Kereken huszonöt esztendővel ezelőtt véres események színhelye volt Székelyföld legnagyobb városa, Marosvásárhely. A Ceausescu diktatúrája alól frissen szabadult Romániában pattanásig feszültek az etnikai ellentétek, amelyeket vélhetően a titkosszolgálat is táplált, és szerepe volt abban a pogromban, amely több halálos áldozatot is követelt, és amelyben Sütő András író egyik szemére megvakult. Miként él együtt az emlékekkel a város, és az időközben megváltozott nemzetiségi összetételben ma hogyan élnek együtt románok és magyarok? Erről ír marosvásárhelyi szerzőnk.
Bajnai Gordon volt magyar miniszterelnök péntek este egy bécsi rendezvényen kijelentette, a lehetséges jövő évi választási győzelem után megbékélésre fog törekedni a Fidesz jelenlegi választóival.
Bassár el-Aszad szíriai elnök országos mozgósításra szólította fel vasárnap a szíriai népet az általa terroristáknak mondott lázadók ellen, de megbékélési konferencia megrendezését is javasolta azokkal, akik "nem árulták el Szíriát".
"Az aláírás megtörtént, mindenki aláírt" – közölte Nabíl Saat, a Fatah palesztin mozgalom magas rangú tisztségviselője szerdán Kairóban, röviddel azelőtt, hogy megkezdődött a palesztinközi megbékélésről szóló egyezmény megkötése alkalmából rendezett ünnepség.
A német-francia megbékélés sosem jött volna létre, ha a két ország nem tart a szovjet fenyegetéstől. Így Sztálin az Európai Unió atyjának is tekinthető – hangzott el a budapesti Francia Intézet és a Goethe Institut konferenciáján. A sorsközösség Kelet-Közép-Európában ma nem azt jelenti, mint ötven éve Nyugat-Európában, ezért nehéz párhuzamot vonni a mai román-magyar vagy szlovák-magyar folyamatokkal - erről Etienne Francois francia történész beszélt.