Lehetséges, hogy ön is bumeráng vagy óriásbébi
<strong>Vagy a felnőtt gyermeke az, aki még mindig magával él.</strong>
<strong>Vagy a felnőtt gyermeke az, aki még mindig magával él.</strong>
A legkínosabb kérdés, amelyet Donald Trump feltehet Joe Biden amerikai elnöknek: jobban élnek az átlag amerikaiak, mint négy évvel ezelőtt?
A növekvő lakhatási költségek és albérleti díjak egyre fontosabb kampánytémává válnak Spanyolországban, ahol május 28-án önormányzati, év végén pedig parlamenti választásokat tartanak.
A statisztikák szerint a 25 és 34 év közötti magyar fiatalok az európai átlagnál később költöznek el otthonról.
Az elmúlt 15 évben 12 százalékkal nőtt azoknak a fiatal felnőtteknek az aránya, akik szüleikkel élnek.
Ahogy drágulnak az albérletek és a lakásvásárlás, nehezebb különköltözni a szülőktől.
Kiszámolták, hogy hány évnyi albérletárból jönne ki egy alig 40 négyzetméteres garzon hitelének önrésze.
Nincs pénz elköltözni a szülőktől, egyre később lesz a fiataloknak saját lakásuk.
Harmincas férfiak, akikre még mindig az anyjuk mos és főz; férfiak, akik 8-10 éve működő párkapcsolatokban sem képesek rábírni magukat a családalapításra; makkegészséges férfiak, akik munka helyett pornót és videójátékokat habzsolva ücsörögnek otthon, a társadalombiztosítási rendszer kontójára – ők a főszereplői annak az egyre többet hangoztatott nézetnek, miszerint a férfiakkal valami NAGY baj van.
A húszasok 58, a harmincasok 27 százaléka még a szüleivel él, érthetően az utóbbiak szeretnének már inkább dobbantani. A mamahotelezés leginkább a kisvárosokban dívik, a falvakban és a nagyvárosokban könnyebb a különköltözés.
A fiatal európai felnőtteknek sok esetben nincs is lehetősége, hogy saját lakásba vagy albérletbe költözzön. Az önálló élet megkezdésének időpontja az elmúlt évtizedek során Magyarországon is jelentősen kitolódott.