Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#magyarok_Ausztriában

hvg360 Windisch Judit

„Nem akartam azt érezni, hogy ha hazajövök, szintet lépek, csak lefelé”

Dolgozott az államigazgatásban, majd több kanyar után szappanárusként próbálta ki először a bécsi életet Kovács Dóra Márta, aki most nyelvtanárként dolgozik Ausztriában. Friss vállalkozóként az egészségügyben dolgozókat tanította főként, amivel két éve meg is nyerte az Osztrák Kereskedelmi Kamara versenyét. Fontolgatta, hogy hazajön, de arculcsapásként élte meg, amennyit kínáltak a munkájáért. A vele készült interjú a magyarok Ausztriában cikksorozatunk része.

hvg360 Windisch Judit

Befektetés, hobbi, újrakezdés – mesélnek a magyarok, akik nélkül nem működne a turizmus Ausztriában

Mekkora ugrás 50 fölött -– nulla idevágó tapasztalattal – panziót nyitni Bécsben? És 60 fölött, a hobbiból vett hatalmas házat átállítani vendéglátásra? Egyáltalán, mekkora sikersztori az osztrák turizmus, és mivel tartanak sakkban magyar dolgozók? Eljön az a pont, mikor az ember már nem "Auslander"? Mikortól lesz otthonos Bécs? Erről beszélgettünk Ausztriában élő és dolgozó magyarokkal. A cikk a magyarok Ausztriában sorozatunk része.

hvg360 Windisch Judit

"A magyarországi álláshirdetések 15 százaléka Ausztriába szól"

Egyre inkább érződik az osztrák munkaerőpiac elszívó hatása, a határ mentén élők pedig egyre nyitottabbak – mondta a hvg360-nak a Trenkwalder munkaerő-kölcsönző és -közvetítő kereskedelmi igazgatója, Nógrádi József. Sokan eleve kint kezdenek dolgozni. Többekkel beszéltünk, akik már évek óta ingáznak a két ország között, elmesélték, milyen beszólásokat hallanak, miért nem egyszerű tanárként benzinkúton dolgozni, illetve miért nem derogál ápolónőként mosogatni a reptéren. A kérdés már csak az, hogy ha jóval magasabb a fizetés, hogyhogy nem dolgozik mindenki odaát?