Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#magyar_kultúra

hvg360 hvg.hu

„Mindig is fontos volt kilépni a komfortzónámból” – Orcsik Roland író indiai szépségekről, rútságokról, transzállapotokról

Orcsik Roland író, költő és Szvetnyik Margit zenész Bombayban, Dzsaipurban és Delhiben járt a „Költészet, zene és természet” című projekttel. Orcsik verseit adták elő különleges zenei kísérettel. Workshopot is tartottak, egy új hangzásokkal kísérletező improvizatív zenét játszottak a résztvevőkkel, „A Day in Delhi” címmel közös kompozíció is született. Interjú Orcsik Rolanddal.

Gazdaság Kovács Gábor

Hogy néz ki a magyar címer, mi a Szózat szövege? – kiderült, miféle együttélést vár a kormány a vendégmunkásoktól

Ha egy vendégmunkás felállva énekli a Himnuszt, tudja, hogyan halt ki az Árpád-ház, és megtalálja vaktérképen Világost, akkor maradhat még egy kicsit, de aztán mindenképpen mennie kell. Ez az egyik olvasata a vendégmunkás-rendelet tervezetének, a másik, hogy a Belügyminisztérium csak egy némi pluszmacerával járó látszatintézkedésen dolgozik. És összeállítja a megfelelően kulturált országok listáját.

Plázs TA

Van-e élet a durvuló kalocsai mánián túl?

Egyre látványosabban tör utat magának a popkultúrában minden, ami magyar. Úgy folyik az újraélesztés, hogy közben lavírozni kényszerülünk, nehogy becsússzunk valamelyik politikai oldal máza alá, csak mert meghallgatunk egy Ghymes számot vasárnap délután. Az igény egyértelműnek tűnik, ezt pedig a mainstream sem hagyja szó nélkül. Magyaros gasztromuzikális dizájnkalandozásra indultunk.