Több mint kilencmilliárd forintért vásároltak fel egy magyar biotechnológiai céget
Egy diagnosztikai vállalathoz került Omixon, ami a koronavíris-járvány alatt nőtt nagyra.
Egy diagnosztikai vállalathoz került Omixon, ami a koronavíris-járvány alatt nőtt nagyra.
Az amerikai pénzügyminisztérium közölte, hogy a Cytrox Holdings Zrt.-t a Predator nevű kémszoftver fejlesztéséért szankcionálta.
A cég egyik embere kérdésre azt mondta, ez az „értékvállalás” egy éve szerepel a honlapjukon.
Maga Ashton Kutcher fektetett be a Bitrise nevű magyar startupba.
Magyar, 100%-ban környezetbarát, árban versenyképes a nagy, bejáratott multis öblítőkkel és mosószerekkel. A Souldrops megálmodói nem zsenik, a vásárlókra fókuszálnak, és ez bejön nekik..
Nem állt le az üzlet Ukrajnában, de lelassultak a folyamatok, a fuvarozók különösen nehéz helyzetben vannak. A legnagyobb kárt Oroszország bezárkózása okozná a magyar cégeknek – írja a Figyelő.
Idén hat magyar cég került fel a Deloitte globális technológia, média és telekommunikáció (TMT) iparági csoportja által összeállított Technology Fast 500 listára, amely az EMEA (Európa, Közel-Kelet és Afrika) régió vállalatait rangsorolja: a legjobb magyar cég a 137. helyezett Játéknet.hu Kft. lett, a lista abszolút első helyét pedig ezúttal is egy francia cég, a digitális mozitechnológiával foglalkozó YMagis szerezte meg.
Fel sem merült, hogy az SGS ajánlatot tegyen veszélyes implantátum tanúsítására - közölte az SGS Hungária Kft. az MTI megkeresésére, egy brit napilap tényfeltáró riportja kapcsán, amely szerint hamis eredetigazolások alapján kerülhettek forgalmoba mérgező csípőprotézisek is.
A magyar cégek kezdik felfedezni a lehetőséget a román kikötőben, Konstancában. A fekete-tengeri város és Magyarország között az áruforgalom a gazdasági válság ellenére csaknem 70 százalékkal nőtt 2007-2010 között. Egy hazai hajózási szakértő felvetette az elmúlt napokban, hogy a magyaroknak saját rakpartot és gabonasilókat kellene kiépíteniük Konstancában.
A 2009-ben mérleget leadó, 10 milliárd forintot meghaladó árbevételű magyar cégek között mindössze 15 olyan található az Opten cégadatbázisában, amelyek tulajdonosi köre tisztán visszavezethető magyar magánszemélyekre.
A magyar cégek több mint fele továbbra is kimondottan, vagy közepes mértékben kockázatos üzleti partnernek számít a Coface szerint, ami tartósan magasabb a régiós átlagnál. Bár a hazai kockázatos vállalatok aránya a tavalyi évhez képest 50,33-ról 51,53 százalékra nőtt, már nem Magyarország vezeti a régiós rangsort, a listán Románia és Szlovákia is megelőzi.
A rugalmatlan cégeljárás, a sajátos APEH-módszerek, a befektetőbarát egyezmények hiánya és az úgynevezett „multiellenes” hangulat azok a magyar sajátosságok, amelyek miatt egymás után hagyják el az országot a nálunk tevékenykedő külföldi vállalatok, és amiért jóformán labdába sem rúghatunk még Románia mellett sem, ami a versenyképességünket illeti. Néhány könnyen megvalósítható, befektetőbarát intézkedés és szabálymódosítás nemcsak a tőkét vonzaná Magyarországra, de azt is megakadályozná, hogy a cégek adózatlanul vigyék ki a jövedelmüket az országból.