Londoni munka a Brexit után: katasztrófára figyelmeztetnek a brit cégvezetők
A külföldi EU-munkavállalók bevándorlási korlátozásának kockázataira figyelmeztették szerdán a brit kormányt az üzleti szektor vezetői.
A külföldi EU-munkavállalók bevándorlási korlátozásának kockázataira figyelmeztették szerdán a brit kormányt az üzleti szektor vezetői.
Nagy-Britannia legfeljebb négy évig korlátozhassa a külföldi uniós munkavállalók szociális ellátását - kötné ki az az MTI birtokába jutott nyilatkozattervezet, amelyet a visegrádi csoport tagországai fűzhetnek a brit reformelképzelésekhez.
David Cameron brit kormányfő Budapesten a szíriai helyzetről, a terrorizmus elleni nemzetközi fellépésről is tárgyalt Orbán Viktorral csütörtökön. A kulcskérdés azonban a brit és a magyar EU-politika, illetve a külföldi munkavállalók nagy-britanniai helyzete volt. A vizit miatt autóval szinte járhatatlanná vált a pesti belváros. Cameront fokozott biztosítással várták itthon, a TEK együtt dolgozott a brit biztonságiakkal.
A közhiedelemmel ellentétben jelentősen csökkent a Nagy-Britanniába települő munkavállalók száma, ezen belül viszont nőtt a bevándorlás a régi EU-tagállamokból, míg a közép- és kelet-európai uniós államokból érkezők száma az átlagnál is jobban visszaesett - derült ki az Oxfordi Egyetem hétfőn ismertetett átfogó felméréséből.
Fél év után távozniuk kell majd Nagy-Britanniából azoknak a külföldi EU-állampolgároknak, akik munkavállalás céljából érkeznek, de nem tudnak elhelyezkedni – közölte pénteken David Cameron brit kormányfő. A szigorítási tervek között szerepel az is, hogy a jövőben legalább négy évig kell Nagy-Britanniában élniük és dolgozniuk az EU más országaiból érkező munkavállalóknak, mielőtt hozzájuthatnak egyes szociális juttatásokhoz.
Befolyásos brit politikusok keddi nyilatkozatai szerint évekre meg kellene vonni az Európai Unió közép- és kelet-európai tagállamaiból érkező munkavállalók szociális juttatásait.
Napokat utaznak busszal Bukarestből Londonig a Nagy-Britanniában boldogulni próbáló román munkavállalók, abban a tudatban, hogy gyanakvás és bizalmatlanság kíséri őket hosszú útjukon, és ők azok, akiket végül átvernek - írta helyszíni riportjában a Mail on Sunday. A lap szerint a magyar határhoz érve a románoktól 300 eurót követeltek a határőrök.
Az Európai Unió alapítói sem számolhattak olyan mértékű "népvándorlással", amilyen az EU kelet-európai bővítése után nyugat felé megindult, ezért szükséges az unión belüli munkaerőmozgás szabályozásának átalakítása - mondta vasárnap a brit miniszterelnök.
Új alapokra kell helyezni a munkaerő szabad mozgását az Európai Unión belül, mivel a közép- és kelet-európai EU-tagállamokból érkező hatalmas tömeg megmutatta, hogy a jelenlegi szabályozás rossz – írta a szerdai Financial Timesban David Cameron.
A Nagy-Britanniában munkát vállalni készülő magyarokat figyelmeztetik a várható nehézségekre a londoni konzulátus munkatársai Facebook-oldalukon, egyebek mellett kiemelve, csökkent az esélye, hogy találnak munkát.
A brit kormány tervei szerint csak azután igényelhetnének szociális juttatásokat az EU-tagállamokból érkező bevándorlók, ha előzetesen igazolni tudják, hogy egy éve már a szigetországban élnek – mondta a Világgazdaság szerint Iain Duncan Smith munkaügyi miniszter a hétvégén. A szigorítás érintené az országban dolgozó magyarokat is.
Büntetőeljárást folytat üzletszerűen elkövetett csalás elkövetése miatt a székesfehérvári rendőrkapitányság egy 37 éves veszprémi férfi ellen, aki londoni munkalehetőséget kínálva pénzt csalt ki több embertől - tájékoztatta a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője szerdán az MTI-t.