Lejárt a határidő: tizenhárom listára szavazhatunk az EP-választáson
Két közös és tizenegy önálló lista indul.
Két közös és tizenegy önálló lista indul.
A befutó helyeken megy a vita, az sem tisztázott még, hogy beleszámítanak-e a roma képviselőjelöltek az egyes pártok kvótáiba.
A listaállításon megy a vita, melyik párt mennyi befutó helyet kapjon.
Az ellenzéki összefogás pártjai 45 listás képviselői hellyel számolnak, le is osztották őket.
Ahogy a Momentum, úgy az MKKP is bejelentette országos listáját a Nemzeti Választási Irodának.
Molnár Gyula és Gyurcsány Ferenc közösen tájékoztatott a két párt választásokkal kapcsolatos tárgyalásairól, listákról, koordinált egyéni jelöltekről, és arról, kit támogatnak miniszterelnök-jelöltként.
A Nemzeti Választási Bizottság (NVB) szombati ülésén nyilvántartásba vette a Jobbik, az Együtt-PM és a Demokratikus Koalíció (DK) listáját, így a május 25-ei európai parlamenti (EP-) választás szavazólapján öt párt, illetve pártszövetség neve már biztosan szerepelni fog.
Kedden 16 órakor lejár az országos listák bejelentésére nyitva álló határidő az áprilisi országgyűlési választásra. Már bejelentette országos listáját az NVB-nél A Haza Nem Eladó Mozgalom Párt és a Magyar Munkáspárt. Az NVI elnökének, Pálffy Ilonának a várakozásai szerint a jelöltek száma alapján legalább 22 pártnak van esélye arra, hogy országos pártlistát tudjon állítani.
Mind a 106 egyéni választókerületben a Fidesz-KDNP közös jelöltjei leadták az induláshoz szükséges ajánlásokat.
A hétvégén véglegesítik választási listájukat a szocialisták. Az már most biztos az MTI szerint, hogy Mesterházy Attila és a szegedi Botka László foglalják el a lista első két helyét. A frakció egyharmada lecserélődik. A pártban érvényes kvótaszabályok alapján a lista ötödét nőknek, ötödét 35 éven aluli politikusoknak kell elfoglalniuk. A jelenlegi közvélemény-kutatási adatok alapján körülbelül 25-30 képviselőjük szerezhet listás mandátumot, de mivel a befutó helyen szereplő politikusok egy része egyéniben is indul, akár az ötvenedik hely is érhet mandátumot.
Egyik fél sem bízott a tárgyalások sikerében, ezért már jó ideje készültek a kiugrásra. Míg a szocialisták Mesterházy miniszterelnök-jelöltségét erőltették, az Együtt 2014 képtelen volt a tárgyalások során kellő számú, alkalmas képviselőjelöltet felmutatni. A hvg.hu utánajárt, miért akadtak meg az ellenzéki egyeztetések, ki hogyan taktikázott a tárgyalóasztalnál.
Pénteken elkezdődött a tárgyalás az MSZP és az Együtt–Párbeszéd Magyarországért szövetség között arról, hogy kiket indítsanak a 106 egyéni választókerületben a jövő évi parlamenti választáson. A négytagú munkacsoport célja, hogy augusztus végéig egyezségre jussanak, az utolsó szó azonban a listaállításról is döntő pártvezetőké lesz.