Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#liberálizmus

Itthon hvg.hu

Tizedik hete hozunk HVG-cikkeket Elvitelre, most már igazán hallgassa meg!

Elvitelre - a podcast, amelyben az adott hét legjobb HVG hetilapos és hvg360-as anyagaiból válogatunk – csak indítsa el a háttérben és hallgassa meg szerzőink legjobb írásait! Ezen a héten nem kapjuk el sem a woke-vírust, sem a gombákat a Last of Usból, az ukránok viszont elkapnak (felrobbantanak) egy orosz háborús bloggert.

Világ Nagy Iván László

Véget ért a Jacindamánia: saját küzdelmébe bukhatott bele az új-zélandi miniszterelnök

Kiégésre panaszkodott, de bukás elől is menekülve mondott le Új-Zéland miniszterelnöke: Jacinda Ardern 5 év alatt a modern liberális demokrácia globálisan ismert arca lett, a modern női vezető példáját állította az idős, radikális férfiak által megbabonázott Nyugatnak, de hiába kezelte példásan a Covidot és az ország tragédiáit, végül pont saját küzdelmébe bukhatott bele.

Itthon Nagy Iván László

A magyarok többsége baloldali, hímsoviniszta és a gyerekverést sem veti meg

Bár csökken az arányuk, továbbra is meghatározóan baloldali, piackritikus gazdaságban hisznek a magyarok, és hiába szajkózza a jobboldali értékeket a kormány, egyenlő arányban progresszív, centrista és konzervatív az ország – derül ki a Policy Solutions 2022-es értéktérképéből. A magyarok közel fele 2022-ben is szégyellné, ha meleg lenne egy rokona, de a szabad abortuszt ötből négy ember támogatja.

hvg360 Csizmadia Ervin

Csizmadia Ervin: Lehetséges-e Magyarországon „igazi” konzervativizmus?

A mai politikában szinte lehetetlen egy 19. századi eszmével híveket szerezni, írja szerzőnk, de hozzáteszi, az elmúlt lassan 200 év magyar történelmében nem is volt példa működőképes klasszikus konzervatív párt kialakulására. Megvizsgálja, hogy ideológia vagy életforma-e a konzervativizmus, valamint, hogy mi a szerepe a magyar politika tagoltságában a nemzeti jellegnek. Vélemény.

hvg360 Csizmadia Ervin

Csizmadia Ervin: Megismerni a liberalizmust – egy nyugati szupereszme változó céljai és adaptációi, 2. rész

Az 1990-es rendszerváltás utáni 32 évet tágabb perspektívából vizsgálja szerzőnk kétrészes véleménycikke, mely arra fókuszál: hogyan formálódott a nyugati fejlődésben meghatározó szerepet játszó liberalizmus ezekben az évtizedekben, és milyen annak az itthoni adaptációja. A második részben a liberalizmus hazai története kerül terítékre.

hvg360 Csizmadia Ervin

Csizmadia Ervin: Megismerni a liberalizmust – egy nyugati szupereszme változó céljai és adaptációi, 1. rész

Az 1990-es rendszerváltás utáni 32 évet tágabb perspektívából vizsgálja szerzőnk kétrészes véleménycikke, mely arra fókuszál: hogyan formálódott a nyugati fejlődésben meghatározó szerepet játszó liberalizmus ezekben az évtizedekben, és milyen annak az itthoni adaptációja. Az első részben a nemzetközi helyzetet elemzi.