Újrakezdte a szeméttel teli léggömbök délre küldését Észak-Korea
Újabb, feltehetően szeméttel teli léggömböket indított Észak-Korea Dél-Korea területe felé szombaton – közölte a dél-koreai hadsereg.
Újabb, feltehetően szeméttel teli léggömböket indított Észak-Korea Dél-Korea területe felé szombaton – közölte a dél-koreai hadsereg.
Kicsit bepöccent a Kim Dzsongun vezette diktatúra a Dél-Koreából átröptetett, Phenjan-ellenes röplapok miatt. A válasz „egy halom hulladék és mocsok" volt.
A francia Zephalto 2025-ben indítaná útnak az első ballonját, ami egyszerre hat utast tud a világűr szélére elvinni. Évente 60 járattal számolnak.
Az amerikai külügyminiszter az orosz–ukrán háborúról is beszélt kínai kollégájával.
A kínai kémballon ügye szigorúbb légtérellenőrzésre sarkallta Washingtont, aminek következtében a hobbiból, illetve tudományos célból felküldött léggömböket előfordulhat, hogy csak úgy lelövöldözi a légierő.
Néhány szinttel a műholdak okozta űrszemét alatt szépen gyűlik az égi szemét, csak eddig nem volt szó róla.
Az amerikai hadsereg kiemelte a néhány napja lelőtt kínai léggömb darabjait: elektronikai eszközöket, szenzorokat, 9-12 méteres antennarendszert találtak a dél-karolinai partoknál.
Meglepően jól irányíthatóak és sokáig egy helyben maradnak a felderítő ballonok. A kínaiak mellett nagy terveik vannak az amerikaiaknak is.
A kínai magyarázat szerint jócskán elsodródott a tervezett útjától a kutatási célokra használt eszköz.
Bár a közelgő űrmissziók többsége a Holdra vagy a Marsra fókuszál, a NASA más égitesteket is megnézne.
A Space Perspective megépítette azt a kabint, ami 30 emberrel a fedélzetén emelkedik majd a magasba, egy hatalmas léggömb segítségével.
Bár a méregdrága James Webbet már sikeresen útnak indították, ez nem jelenti azt, hogy a NASA nem csinálna semmit. Épp most készülnek egy nagyon izgalmas küldetésre.