Már az önkormányzat is vizsgálódik Rákay Philip lakáscseréje miatt
Folytatódik a kényes ügy.
Folytatódik a kényes ügy.
Bayer szerint csak az I. kerület polgármestere vádolja őt és már korábban is V. Naszályiék szivárogtattak a sajtónak a lakásbérléséről.
V. Naszályi Márta szerint a kormánypárti publicista egy interjúban beismerte, hogy a hatályos jogszabályokat kijátszva jutott önkormányzati bérlakáshoz.
Az is kiderült, mennyire népszerű a főváros a vidéki, eladásra készülő ingatlantulajdonosok körében.
Száz méterre attól, amelyik tavaly lepleződött le, Bayer Zsolt fia lakik egy másik, 46 négyzetméteres önkormányzati lakásban. Havonta mindössze 30 ezer forintért.
Láthatóan alaposan kitalált szerződésekkel ütötték nyélbe azt a lakáscserét, aminek köszönhetően az innovációs miniszter a Vár szívében található önkormányzati bérlakásban élhet, csakhogy a hivatalos iratokban sok furcsa részletet találtunk. A hvg.hu kikérte a teljes dokumentációt, amiből kiderült, hogy egy győri panel-lakótelepen bérelt lakást dobott be Palkovics a Halászbástya szomszédságában fekvő műemlék lakásért cserébe, amiért máig mindössze havi 40 ezer forint lakbért fizet. Ráadásul már akkor a Budai Várban lakott, amikor ezt az ügyletet intézte, pedig azt állította, hogy csak anyósáék miatt költözött oda. Utólag külön pikáns, hogy még az azóta megbukott Borkai Zsolt hivatala készített környezettanulmányt arról, hogy Palkovics tényleg Győrben is lakik, méghozzá az egykori tanársegédjének lakásában.
Kuna Tibor havi 48 ezer forintért lakik egy 74 négyzetméteres ingatlanban.
Bayer Zsolt publicista közleményében nem cáfolta, hogy egy pilisszentkereszti faházat ajánlott csereként az Úri utcai önkormányzati lakásért, amely két hónapon belül visszakerült a családjához.
Nem is olyan régen hatalmasakat lehetett gurítani az önkormányzati lakások “piacán”. Húsz-huszonöt évvel ezelőtt óriási biznisz volt, szinte a semmiből jelentős ingatlanokat lehetett megszerezni, ma már azonban nemigen találunk olyan ingatlanos céget, amelyik komolyan foglalkozna önkormányzati lakások “értékesítésével”. Pedig az önkormányzati lakásokra most is lenne kereslet, még mindig olcsóbban lehet így lakáshoz jutni, mintha hitelből saját tulajdonút vásárolnánk. Az önkormányzati lakások azonban úgy fest, elfogytak. Főleg a használhatóak.
Egy műterem lakás sem fenékig tejfel, egyrészt a nagyon tágas beltér nagyon sok, fűtésre költött pénzt is jelent, másrészt a bérleti díjak jellemzően extrém magasságokban járnak - jórészt a lakástípus bőven értékén felül kezelése miatt.
Bár a válság miatt befagyott a lakások adásvétele, speciális menekülő útvonal lehet a lakáscsere - jó nagy adag...