Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#különadók

Vállalkozás Tiszóczi Roland

Csütörtökön legyőzheti a Spar a magyar államot a bíróságon

A Spar Magyarország a bíróságon támadta meg annak a büntetésnek a jogosságát, melyet a hatóságok azért róttak ki rá, mert egyik vidéki üzletében nem találták megfelelőnek néhány árstopos áru raktárkészletét. A magyar bíróság viszont az uniós versenyjogok esetleges megsértése miatt az Európai Bírósághoz fordult, az ítélet csütörtökön várható. Bár az árstop és a kötelező akciózás már a múlté, a Nagy Márton-féle kormányzati vegzálások tovább folytatódnak.

hvg360 Kovács Gábor

Nagy Márton hallgatott az őt leidiótázó Ryanair-vezérre, vagy más miatt nyúlt hozzá a kormány a különadókhoz?

A légitársaságok 2022-ben bevezetett különadója minden budapesti repjegy árát 2700–12 700 forinttal dobja meg. Most, hogy a kormány berken belül került a Budapest Airportban, kiemelt cél lett az utasszám növelése, érthető, hogy ezt a különadót elengedik. Általánosságban a különadók kivezetését a kormány vállalta az EU felé, jövőre a gyógyszergyártók és a telekomszektor plusz sarcáról is lemondanak. Maradnak viszont a nagy pénzt hozó különadók (bankok, kiskereskedelem, energiaszektor), pedig ezeket is ki kellene vezetni.

hvg360 Kovács Gábor

Hiába tagad a kormány, csak megszorítás lett a nagy költekezés vége. Már megint

Maradnak a pandémiás „extraprofit” különadók, a bankok pedig új sarcokat kapnak a nyakukba. Azzal húzhatták ki a gyufát, hogy nem Nagy Márton miniszter szándéka, hanem betű szerint értelmeztek egy jogszabályt. A kormány 400 milliárd forint úgynevezett védelmi pénzt szed be, de a költségvetési hiánycél teljesítéséhez ez is kevés lehet.

Gazdaság Sándorfi Balázs, Bankmonitor

Ezért fáj annyira minden magyarnak a hatalmas költségvetési hiány

Eredetileg 4% alatt lett volna. 6,5% lett a vége… Maradhat? A költségvetési hiány az átlagember számára egy sokkal kevésbé érthető mutató, mint az infláció, mégis óriási jelentősége van. Ezen írásunkban azt kívánjuk bemutatni, mégis hogyan érinti a mindennapjainkat, ha nem sikerül „elfogadható” keretek között tartani az állam bevételei és kiadásai között tátongó szakadékot.

Gazdaság hvg.hu

Lakhatási válságot okozott, ezért Portugália megszünteti a külföldieknek szóló adókedvezményeket

A 2008-as világválság enyhítésére, külföldi betelepülők számára dolgozta ki Portugália az aranyvízum programot, amely a külföldieknek szóló adókedvezményekkel együtt végül lakhatási válságot okozott, és társadalmi elégedetlenséget szított. António Costa szocialista kormánya 2024-től tervezi kivezetni az igazságtalannak tekintett adórendszert.

Gazdaság Kovács Gábor

Az MNB kiszámolta, mennyire fájnak a lakosságnak a kormány különadói

Jövőre akár egy százalékponttal megdobhatja az inflációt, hogy a kormány megtartja az „extraprofit” különadókat és adókat emel – összességében ezer milliárd forintot kivonva a gazdaságból. Az idei infláció már a jegybank szerint is biztosan magasabb lesz a kormány által vártnál. Némi gazdasági növekedés lehet, de jórészt az is a mezőgazdaság tavalyi pocsék évéhez képesti visszapattanásnak lesz köszönhető.

Gazdaság Sztojcsev Iván

Nagyot nő a benzin adója, egy kis köztartozás belefér, a repülés után is máshogy kell adózni – íme az új adóváltozások

A legnagyobb változás az lesz az új adószabályokkal, hogy több mint 30 forinttal megnő az üzemanyagok jövedéki adója literenként, a fogyasztói ár ennél is jobban emelkedhet. Több eddigi különadót megtartanak úgy, hogy normál adót csinálnak belőle, a légitársaságokat úgy adóztatják, hogy a környezetkímélőbb gépeket használják inkább, és akár a családtámogatásoknál, akár a megbízható adózói minősítésnél elnézik azt, ha egy kevés tartozása van az embernek vagy a cégnek.