Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#külföldi_gyógykezelés

hvg360 Serdült Viktória

Külföldi gyógykezelés tb-alapon, mégis drágán: így kerülhetők ki a hosszú hazai várólisták

Évente csak néhány száz magyar kér engedélyt külföldi egészségügyi ellátásra azzal, hogy azt az egészségbiztosító pénzzel is támogassa. Pedig uniós szabályok alapján erre többféle lehetőségünk is van, ha mi, vagy az orvosunk úgy látja, hogy „belátható időn belül” saját országunkban nem jutnánk kezeléshez. A szigorú feltételek, valamint a nagy árkülönbségek miatt azonban az államnak egyelőre nem kell azzal számolnia, hogy tömegesen mennének külföldi kórházakba magyar betegek. Akik amúgy már itthon is többet fizetnek egészségükért saját zsebből, mint az EU-átlag.

Plázs MTI/Napi Gazdaság

Nem szívesen engedi külföldre a magyar beteget az OEP

Egy uniós irányelv alapján október 25-e óta az uniós polgároknak lehetőségük van arra, hogy más országban kapják meg a gyógykezelésüket, ha például hazájukban túl hosszú a várólista. Az OEP-hez az irányelv életbelépése óta külföldi gyógykezelésre tizenkét kérelem érkezett, ugyanakkor összességében az egészségbiztosító elsődleges érdeke Magyarországon tartani a beteget, ennek következtében akár területileg kiegyenlítődhetnek a várólisták.

Plázs MTI

Szájsebészet Romániában, lábtörés Ausztriában - így alakul át a külföldi gyógykezelés szabályozása

Az Európai Gazdasági Térség bármely tagállamából Magyarországra érkező beteget el kell látni a határokon átnyúló egészségügyi ellátásról szóló uniós irányelv értelmében. A magyar állampolgárok külföldi gyógykezelésének legfontosabb feltétele, hogy az OEP csak azokra a kezelésekre ad engedélyt, amelyek ellátása itthon orvosilag indokolt határidőn belül nem biztosítható.