Dollárban milliárdszám viszik ki profitjukat Kínából a nyugati cégek
Egyre több külföldi befektető vonja ki a pénzét Kínából az ország gazdasági nehézségei, illetve amiatt, hogy nagyon feszült Peking és Washington viszonya.
Egyre több külföldi befektető vonja ki a pénzét Kínából az ország gazdasági nehézségei, illetve amiatt, hogy nagyon feszült Peking és Washington viszonya.
Tovább nőttek a kínaiak pénzügyi befektetései külföldön az év első felében, a legtöbb befektetést Hongkong vette fel.
Csökkent a külföldi működőtőke-befektetések (FDI) értéke Kínában az első négy hónapban.
A tárgyalás alatt álló befektetési projektek következő 5-7 évben várható beruházási összértéke 6,5 milliárd euró körül van, a közvetlenül létrehozandó munkahelyek száma megközelíti a 25 ezret, a közvetett pedig a 65 ezret - olvasható Matolcsy György nemzetgazdasági miniszternek egy országgyűlési képviselő kérdésére adott írásbeli válaszában.
Oroszországban 9,3 százalékkal 13,1 milliárd dollárra nőtt a teljes külföldi befektetések értéke az idei első negyedévben a tavalyi év azonos időszakához képest – közölte az orosz statisztikai szolgálat pénteken.
Januárban már a hatodik egymást követő hónapban nőtt Kínában a külföldi működőtőke-befektetések (FDI) állománya: összesen 8,1 milliárd dollár új tőke érkezett az országba, 7,8 százalékkal több az egy évvel korábbinál – közölte hétfőn a pekingi kereskedelmi minisztérium.
A külföldi befektetések hozzájárultak Közép-Európa felvirágoztatásához az elmúlt húsz évben, és a térségnek még több ilyen befektetésre lesz szüksége ahhoz, hogy kilábalhasson a jelenlegi recesszióból. Az utóbbi időben néhány magyarországi incidens azonban azt mutatja, hogy a válságra adott populista válaszok az ellenkező irányba húznak – áll az egyik legtekintélyesebb európai lap, a brit The Economist pénteki cikkében.