Mindenkihez megérkezik a Messenger újítása
A csoportos beszélgetések új formája érkezik a Facebook Messengerbe, a WhatsApp után ez a platform is megkapja a Közösségek nevű funkciót.
A csoportos beszélgetések új formája érkezik a Facebook Messengerbe, a WhatsApp után ez a platform is megkapja a Közösségek nevű funkciót.
A többszörösen hátrányos helyzetben élő családnak hatalmas segítség a közösség összefogása.
Charles Edwin Dederich nem hitt abban, hogy a gyógyszerek vagy a szakemberek elegendők ahhoz, hogy az alkohol- és a drogfüggők meggyógyuljanak. Megalkotta saját programját, a Synanont, de aztán egyre távolabb került eredeti céljától, ami tragikus bukáshoz vezetett.
Olyan korban, ahol egyre extrémebbé válik az individualizmus, és ennek kapcsán a látszólagos szabadság mellett a kiszakítottság megélése, újra és újra felmerül a kérdés, mit is veszíthetünk azáltal, ha szinte teljes egészében saját szubjektív élményvilágunkba záródunk, ha figyelmünk fókusza szinte kizárólag saját magunkra vetül.
Mi történik akkor, ha összekerül tizennégy ismeretlen, hogy alig három hét alatt, kezdetben rendes eszközök nélkül megépítsenek egy kétszázötven méteres hidat? Mindezt harmincmillió forintért.
Hogyan lehet önszerveződő közösségeket létrehozni? Miként lehet elérni, hogy egy település vagy városrész lakosai a sarkukra álljanak? Van-e még panelidentitás? – kérdéseinkre Péterfi Ferenc közösségfejlesztő válaszol.
A legújabb HVG Extra Pszichológia magazinban emberi kapcsolatainkkal foglalkozunk.
A közösség ereje, a kollektív fellépés, az együttműködés számos területen hozhat komoly eredményeket. De vajon hogyan lehet rávenni az embereket arra, hogy tegyék félre önzésüket a köz érdekében?
Az ország 61 iskolájából több mint 330 hazai fiatal és tanár jelentkezett a Megoldások a holnapért kihívás új évadára – közölték a megmérettetés szervezői, az EdisonKids és a Samsung. Az első megmérettetés során a zsűri által kiválasztott 50 diákcsapat, kísérő tanáraikkal, majd pedig a középdöntő után a legjobb 8 csapat egészen júniusig keresheti a megoldást arra a kérdésre vagy problémára, amelyen szeretnének változtatni.
Az, hogy milyen világban fogunk élni, szinte mindenkit érdekel. Dr. Meskó Bertalan orvosi jövőkutató nap mint nap ezzel foglalkozik: az orvoslás jövőjével kapcsolatos kutatásai, amelyek egyaránt érintik magát az embert, az orvoslás technológiáját, vagy épp az online medicina területét, világszerte ismertek. Az idei évben ismét az EdisonKids és a Samsung Megoldások a holnapért program fővédnökeként segíti majd a jövőkutatás iránt érdeklődő diákokat, ennek kapcsán beszélgettünk vele.
Újra elindul az EdisonKids és a Samsung közös, Megoldások a holnapért kihívása. Első körben egy-egy olyan kérdéssel vagy problémafelvetéssel kell jelentkezniük a diákcsapatoknak, melyek megoldása a helyi közösség vagy akár a világ javát szolgálná. A közös műhelymunka és fejlődési lehetőségek mellett a diákok, a tanárok és az iskolák összesen 4,5 millió forint értékben nyerhetnek készülékeket.
Magyarországra is megérkezett a világ egyik leginspirálóbb társadalmi felelősségvállalási programja. A Samsung és az EdisonKinds Megoldások a holnapért kihívása lehetőséget ad a fiataloknak, hogy kreatív ötleteikkel jobbá tegyék a világot.