Mártha Imre bepereli a kormányközeli sajtót, amiért rászálltak
A Fidesz-közeli lapok luxusórákkal, drága nyaralással és alulöltözött nőkkel támadták karácsony előtt a budapesti közműholding vezérigazgatóját.
A Fidesz-közeli lapok luxusórákkal, drága nyaralással és alulöltözött nőkkel támadták karácsony előtt a budapesti közműholding vezérigazgatóját.
A Népszabadság talált egy céget, amely papíron máltai és ciprusi többségi tulajdonban áll, de a Fidesz-frakció százmilliós haszonhoz segíti. A Hunguard közműcégeket auditál.
Meglehetősen furcsa hátraarcot hajtott végre a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH), mely miután szeptemberben 30 millióra bírságolta a nemzeti közműszolgáltató gázcégét, a Főgázt azért, mert az az átveendő egyetemes (értsd: lakossági) gázfogyasztókról szó tervéhez nem adott be üzleti tervet, most simán tudomásul veszi, hogy ez a továbbiakban sem történik meg. Az a bizonyítás nem létezik így, melyből látni kellene, hogy a Főgáznál e szolgáltatás hogyan lesz rentábilis. A birság indoklásában a hivatal az ellátásbiztonságra hivatkozott – most ez az érv elő sem került.
Elképzelhető, hogy már ősszel nekiáll a kormány a Nemzeti Közszolgáltató Társaság megvalósításának. A legnagyobb homály egyelőre ott van, hogy mi lesz azokkal a területekkel, amiket nem vett meg az állam. Idén még biztosan nekifutnak a devizahitelesek ügyének is.
A kormány megdöbbentőnek tartja, hogy egyes közműszolgáltatóknál a vagyonfelértékeléssel, valamint az osztalékkifizetés időpontjának előrehozásával pénzkimentési akció zajlik, ezért Orbán Viktor kezdeményezésére a héten elemzi a helyzetet a kabinet.
A Jobbik átfogó fogyasztóvédelmi razzia beindítását követeli a kormánytól a közműcégek visszaéléseinek felderítésére - közölte Z. Kárpát Dániel, a párt országgyűlési képviselője szombaton, budapesti sajtótájékoztatóján.
A fővárosi önkormányzat idén is többmilliós prémiummal jutalmazza meg a közműcégek vezetőit - számolt be a Blikk. Szerződésük szerint a legtöbb pénz Vitézy Dávidnak és Szarvas Ferencnek jár, a BKK azonban ezt lapunknak cáfolta.
A szektort terhelő különadó megszűnése után, jövőre is megmarad az energiaellátók jövedelemadója, mértéke pedig nyolcról tizenegy százalékra nő. Az áram- és gázcégeken kívül a víz- és csatornaszolgáltatóknak, valamint a települési hulladékkezelőknek is fizetniük kell.