Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#kórházi_struktúra

Itthon Dreissiger Ágnes

Az orvoshiány okozhat gondot az új struktúrában

Júliustól új struktúrában működik az egészségügy. Ha minden igaz, és Szócska Miklós államtitkár betartja a szavát, akkor kórház nem szűnik majd meg, maximum funkciót vált. Napokon belül kézhez kaphatják az intézmények a rájuk vonatkozó részleteket. A kórházigazgatók szerint leginkább a szakember-hiány miatt lesz nehéz betartani a minimum feltételeket.

Itthon Dreissiger Ágnes

Júliustól talán okosabbak lesznek a betegek

Május elsejétől összesen hetven egészségügyi intézményt vett át az állam. Nincsen még kész viszont az új beutalási rend, és függőben vannak a kórházigazagtói pályáztatások, amik a betegek bizonytalanságát növelik. Az új kórházi minimumfeltételek ráadásul csak szeptembertől lehetnek hatályosak.

Itthon Dreissiger Ágnes

Kórházreform: ismét győznek a politikai lobbik?

Noha a Fidesz éppen azért államosította az egészségügyi intézményeket, hogy a politika ne szólhasson bele a reformba, a helyi érdekek mégis felülírták mindezt. Szinte valamennyi kórház megmarad, de van olyan polgármester, aki azt sem tudja elfogadni, ha elveszik tőlük a szülészetet. Edelény polgármestere most hallott csak a struktúraváltásról, mert állítása szerint a kórház főigazgatója elfelejtett neki szólni erről.

Vélemény Jeskó József

Jeskó József: Mire elég a kétharmad az egészségügyben?

Az egészségügy átalakítása kapcsán az utóbbi hetekben két téma uralta a közbeszédet: a gyógyszerkassza várható megvágása és a kórházi struktúra átalakítása. Mint cseppben a tenger, úgy mutatkozik meg az egyes részterületeken a kormánypolitika minden erénye és gyengesége. A közpolitikai folyamatok mélyebb vizsgálata rávilágít ugyanis a kétharmados felhatalmazás korlátaira – írja Jeskó József, a Méltányosság Politikaelemző Központ kutatója.