Megdöntötte a NASA rekordját két kínai űrhajós, több mint 9 órás űrsétát hajtottak végre
Eddig még senki nem töltött olyan sok időt űrhajón vagy űrállomáson kívül az űrben, mint két tajkonauta.
Eddig még senki nem töltött olyan sok időt űrhajón vagy űrállomáson kívül az űrben, mint két tajkonauta.
Véget ért a Tiencsou-7 teherűrhajó küldetése, de még a legutolsó pillanatban is volt egy feladata.
Decemberben, majd még márciusban is vészjavításokat kellett végezni a kínai Mennyei Palota űrállomáson, miután megsérültek a napelemszárnyai – hozták nyilvánosságra minap.
Mikrogravitációs környezetben nem könnyű még egy olyan egyszerű feladat elvégzése sem, mint a hajvágás, a hajszálak ugyanis az egész űrállomást beteríthetik.
A Földdel a háttérben örökítették meg a kínai űrhajósok a Mennyei Palotát, azaz a kínai űrállomást. Ehhez igen bonyolult manőverezésre volt szükség.
A kísérlet során azt figyelik meg, hogy miként befolyásolja a lúdfű sejtszerkezetét és sejtműködését az űrbéli mikrogravitációs környezet.
A kínai űrállomás legénysége hamarosan lezárja a Mennyei Palota építésének utolsó műveleteit.
Kína ismét egy irányítatlan becsapódással semmisíti meg a Hosszú Menetelés 5B rakétájának egy darabját, de ebből már máskor is volt probléma.
Egy kínai űrrakétának egy akkora darabja ér vissza a Földre, hogy az minden bizonnyal nem fog elégni a légkörbe való belépéskor, hanem be fog csapódni. Nagy valószínűséggel ez nem lakott területen történik, de így is komoly aggályokra ad okot az irányíthatatlanul visszazuhanó, kínai rakétatörmelék.
A kínai mérnökök még májusban találták meg azt az eszközt, ami egy autóba rejtve zavarta az egyik műhold jelét.
Gianluca Masi egy tükörreflexes Canon fényképezőgéppel örökítette meg a Jupiter, a Vénusz, a Mars és a Szaturnusz együttállását.
A veszélyes közelség miatt a modulnak „megelőző ütközéselkerülést” kellett végrehajtania. A kínaiak be is panaszolták a Tesla és a SpaceX első emberét.