Egyelőre elvi lehetőség a kínai rendőrök magyarországi járőrözése, egy sem érkezett az országba
A kormány korábban a kínai turistákra hivatkozott a megállapodás aláírásakor.
A kormány korábban a kínai turistákra hivatkozott a megállapodás aláírásakor.
Diplomáciai okai lehetnek annak, hogy a Belügyminisztérium nem sürgeti a távol-keleti járőrök szolgálatba állítását.
Nem támogatta az Országgyűlés Külügyi Bizottságának kormánypárti többsége az ellenzék kezdeményezését, hogy Szijjártó Péter minisztert kínzó kínai kérdésekkel szembesíthessék.
"Klasszikus keretmegállapodás, nem rendelkezik az együttműködés operatív részleteiről" – hangzik a válasz.
Az elvi lehetőség viszont adott lesz arra, hogy kínai rendőrök jöhessenek Magyarországra. Az ORFK szerint a magyar rendőrök munkáját segíti majd az érkezésük.
Az MSZP-s Harangozó Tamás kezdeményezésére a parlament Honvédelmi és Rendészeti Bizottsága kikérdezi az illetékeseket.
Ugyanazzal söpörte le a Szuverenitásvédelmi Hivatal a Momentum politikusa, Tompos Márton aggályait a Magyarországon járőröző kínai rendőrökkel kapcsolatban, amellyel a Belügyminisztérium is igyekszik nyugtatni: a kínai egyenruhásoknak nem lesz önálló intézkedési jogkörük.
Áprilisban erről is vitáznak majd Brüsszelben.
Rétvári Bence szerint a kínai rendőrök a nyelvi nehézségek leküzdésében is segítséget nyújthatnak majd.
A kínai tőke magyarországi befolyásszerzése tovább rontja a demokrácia állapotát, jelenti ki az EUobserver cikkét jegyző Zgut-Przybylska Edit, a Lengyel Tudományos Akadémia tanársegédje, a CEU Demokrácia Intézetének vendégtanára és az Amnesty International Magyarország alelnöke.
<br>A Momentum képviselője szerint a kormány nem nézheti ölbe tett kézzel, hogy a kommunista Kína rendőrei szabadon garázdálkodjanak Magyarországon.<br><br><a class="" href="https://telex.hu/after/2024/03/06/karina-k-pop-rajongok-parkapcsolat-bocsanatkeres"></a><a href="https://telex.hu/rovat/after"></a>
New Yorkban letartóztattak két kínai állampolgárt, mert rendőri irodát működtettek Manhattanben. A pekingi Global Times szerint „csak jó szándékú önkéntes rendőrökről” van szó. A CNN szerint Kína több mint 100 rendőri irodát tart fenn a kínai kolónia ellenőrzésére külföldön.