Megkóstoltuk a Kígyómérget, a világ legerősebb sörét – 67,5 százalékos, és imádtuk
Alkoholtartalomban a sörök hivatalos rekordere a skót Brewmeister főzde Snake Venomja. De mitől sör ez? És egyáltalán, hogy lesz ennyire erős egy sör?
Alkoholtartalomban a sörök hivatalos rekordere a skót Brewmeister főzde Snake Venomja. De mitől sör ez? És egyáltalán, hogy lesz ennyire erős egy sör?
Bizonyos kígyók mérge segíthet felgyorsítani a természetes véralvadási folyamatot – ezt állapította meg egy ausztrál kutatás.
Brazil kutatók azt találták, hogy a kígyóméreg egy molekulája megakadályozta az új típusú koronavírus reprodukcióját majomsejtekben.
A Koppenhágai Egyetem tudóscsoportja kétéves kutatással állított össze egy mesterséges antitest-könyvtárat a magát 25 éve hetente kígyóméreggel beoltó Steve Ludwin kaliforniai rockzenész immunrendszerében kifejlődött antitestekből.
Tudósok szerint a gyilkosok gyilkosának is nevezett faj mérge lehet a gyógyítás csodafegyvere.
A prériegérre fájdalomcsillapítóként hat a kéregskorpió mérge - derült ki egy amerikai kutatásból. A ritka biológiai folyamat felfedezése új gyógyszerek és a méreg ellenanyagának kifejlesztésében is segíthet a tudósoknak.
Iráni kormányzati kutatóintézettől szerzi be a Pentagon az Afganisztánban tenyésző mérges kígyók harapására az ellenmérget - közölte hétfőn a Wall Street Journal.
A fekete mamba mérge jobb fájdalomcsillapító lehet a morfiumnál, mivel nem alakul ki vele szemben olyan szintű tolerancia, mint az ópiátok esetében. Ráadásul a kísérletek során a kígyóméreg nem csökkentette az egerek légzésszámát, ami az ópiátok potenciálisan veszélyes mellékhatása.
-110 fokos hideg, kígyóméreg vagy éppen 24 karátos arany: csak néhány ma már elérhető, ám első pillantásra talán meghökkentő módszer. Mire jó a fogvacogtató hideg? És mire használható a hüllőméreg, illetve a borzalmas látványt nyújtó piócák?
A kígyóméreg nem csupán a molekulák szerkezete miatt veszélyes anyag: osztrák kutatók most kimutatták, hogy elsősorban a méreg enzimjeinek mozgékonysága a döntő tényező.
A kígyóméreg ellenszérumairól hozott létre internetes adatbázist az Egészségügyi Világszervezet (WHO); a szakemberek reményei szerint az új honlappal lényegesen csökkenhet a halálos kimenetelű kígyómarások száma.