Vesztettek a kényszernyugdíjazott bírák Strasbourgban
Nem volt jogsértő a bírák 2011-es kényszernyugdíjazása – döntött az Emberi Jogok Európai Bírósága.
Nem volt jogsértő a bírák 2011-es kényszernyugdíjazása – döntött az Emberi Jogok Európai Bírósága.
Az alkotmánybíráknál eltörlik a 70 éves korhatárt. Visszamenőleges hatállyal. Indoklás megint nincs, noha kötelező lenne.
Április 30-ig 4547-en kérték a felmentésüket a kényszernyugdíjazás alól, vagyis választják inkább a továbbdolgozást a nyugdíjazás helyett - derül ki Doncsev András, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára Mesterházy Attila írásbeli kérdésére válaszolva.
Július 20-ig kell megkapniuk első jövedelemkiegészítésüket azon egészségügyi dolgozóknak, akik a nyugdíjukról lemondva továbbdolgoznak az egészségügyben - derül ki a Magyar Közlöny pénteki számában megjelent kormányrendeletből.
Hiába írt mentességi kérelmet, az ígéretekkel ellentétben mégsem dolgozhat tovább minden nyugdíjaskorú egészségügyi dolgozó – írta a Világgazdaság. A lap szerint van olyan intézmény, ahol mindössze a nyugdíjas és maradni kívánó dolgozók egyharmadát tarthatják meg.
A legtöbb továbbfoglalkoztatásról szóló kérelmet, több mint 2 500-at az Emberi Erőforrások Minisztériuma továbbította a Miniszterelnökséget vezető államtitkárnak: az egészségügy területéről 1910, az oktatáséról 520, a kulturális szférából 36, a sportintézményektől 46 fő továbbfoglalkoztatására nyújtottak be kérelmet.
Válaszolt Balog Zoltán a kényszernyugdíjazás miatt aggódó egészségügyi szervezeteknek, amelyek még két hónapja Orbán Viktornak írtak nyílt levelet arról, hogy mentességet szeretnének kapni a közszférában alkalmazandó nyugdíjpolitikai elvekről rendelkező kormányhatározat alól.
A kényszernyugdíjazás alól felmentést kapó egészségügyi dolgozók nyugdíjának ellentételezésével kapcsolatban bírálja az MSZP a Fidesz-kormányt.
Komoly nyerési eséllyel vihetik perbe a magyar államot a nemzetközi fórumokon azok a 62 éven felüli közalkalmazottak, akinek dönteniük kell, hogy dolgoznak tovább, vagy a nyugdíjat választják a változó jogszabályok következtében. Deák Dániel, a Corvinus Egyetem nemzetközi és összehasonlító adójoggal foglalkozó egyetemi tanára szerint a mostani ügy hasonlatos a bírák nyugdíjazásának kérdéséhez, amelyben Magyarországot mind az EU, mind az Emberi Jogok Európai Bírósága elmeszelte.
Az MTA dolgozói oktatnak tovább az ELTE BTK elméleti nyelvészeti tanszékén, ahol Kálmán László kényszernyugdíjazása után mindössze egy ember marad az ELTE dolgozói közül.
Megkezdődött a létszámleépítés előkészítése a Budapesti Corvinus Egyetemen (BCE) - írja a Figyelő Online az egyetem belső információs portálján közzétett, február 22-én kelt rektori utasítás alapján. Eszerint a Corvinuson az ELTE BTK-hoz hasonlóan szintén a 62 év feletti tanárokat küldenék el.
A tanév végéig biztosan taníthatnak a nyugdíjas tanárok - közölte az államosított iskolákat működtető Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KLIK). A kényszernyugdíjazás a központ állományában egyébként több mint 3700 közalkalmazottat érint, akik közül 830 kérte a jelenlegi tanév utáni továbbfoglalkoztatását - tették hozzá.