Törés, lopás, vízkár – mitől félnek leginkább a magyar okostelefon-használók?
Bár saját bevallásuk szerint a lopástól tartanak leginkább a magyar mobilozók, nem ez a leggyakoribb káresemény – mutat rá egy friss felmérés.
Bár saját bevallásuk szerint a lopástól tartanak leginkább a magyar mobilozók, nem ez a leggyakoribb káresemény – mutat rá egy friss felmérés.
Sokkal több kárt okozott a vihar tavaly, mint az elmúlt években bármikor. Különösen júliusban és augusztusban történt sok káreset.
A minősített fogyasztóbarát otthonbiztosítások már 65 milliárd forintnyi háztartási vagyont védenek az MNB szerint.
Internet által behálózott világunkban a legfőbb biztonsági kockázatot egyértelműen a kibertámadások jelentik. Kevesen tudják, de a rosszindulatú támadásokat ezerszám blokkolják az internetszolgáltatók, ezért lehetséges, hogy jobbára zavartalanul használjuk a világhálót. Ám szinte minden hónapra jut olyan, akár több tíz millió ember adatait érintő eset, amelyet nem sikerül kivédeni.
A betörésektől, a tűzesetektől, a villámcsapástól és a vihar okozta károktól félve kötünk elsősorban biztosítást. Pedig vagyontárgyainkban legtöbbször csőtörés és beázás okoz kárt. És nem feledkezhetünk meg a baleseti kockázatokról sem. Ha már megtörtént a baj, nem árt tudni, mit is tegyünk.
Harmincmillió dolláros kártérítést követel az amerikai Nashville-ben élő Fox család, amelynek leégett az egymillió dolláros háza egy hibás játékszer miatt.
A jól sikerült árvízi védekezés a biztosítóknak is sok pénzt takaríthatott meg – írta hétfői számában a Világgazdaság, amely a lap által megkérdezett cégekre hivatkozva azt írta: lényegesen több káreseményt jelentettek be a viharok és jégesők miatt a napokban, mint a Duna miatt.