Felfutóban van a koronavírus-járvány, az új variáns neve: FLiRT
Egészségügyi szakemberek szerint a koronavírus új variánsai miatt már növekedésnek indultak az esetszámok. A csúcs nyáron jöhet, várhatóan enyhe lefolyás mellett.
Egészségügyi szakemberek szerint a koronavírus új variánsai miatt már növekedésnek indultak az esetszámok. A csúcs nyáron jöhet, várhatóan enyhe lefolyás mellett.
Átfogó elemzésben vizsgálták az ELTE Komplex Rendszerek Fizikája Tanszék munkatársai, mennyire gyakori, hogy valaki több különböző SARS-CoV-2 variánssal fertőződik meg egyidejűleg. A vizsgálat során kitértek arra is, hogy ezekben az esetekben milyen eséllyel jöhet létre a különböző variánsokból egy új, hibrid vírusváltozat.
Egy fehérfarkú szarvasokon végzett vizsgálat szerint a már embereknél nem kimutatott koronavírus-variánsok az állatok körében továbbra is jelen vannak, sőt, mutálódnak ,és alkalmazkodnak is.
A brit és a dél-afrikai mutációt mutatták ki a szervezetében, különböző emberektől kaphatta el őket. Nem volt beoltva.
A brit egészségügyi szakemberek szerint nem szerencsés, ha a legfontosabb korlátozó intézkedéseket egyszerre törlik el.
Az oltások láthatóan megvédik az embereket a súlyos megbetegedéstől.
Még nem tudni, hogy a „yorkshire-i mutáns” veszélyesebb-e más variánsoknál.
Az Oxfordi Egyetem és az Oracle szerint új szintre emeli a kórokozókkal kapcsolatos adatok feldolgozását a két szervezet által együtt fejlesztett új rendszer. Nemcsak gyorsabban azonosítja a felbukkanó koronavírus-mutációkat, hanem azt is elemzi, hogy mennyire hatékonyak ellenük a már engedélyezett vakcinák.
A rendelkezésre álló információk szerint az indiai változat fertőzőbb, mint a korábban ismert variánsok.
Már három embernél mutatták ki a koronavírus B.1.617 nevű variánsát. Mindhárman indiában jártak előtte.
Ugur Sahin, a BioNTech vezérigazgatója szerint Európában csak a május vége és a június vége közötti időszakban kellene lazítani a korlátozásokon, mert csak ezekben a hetekben éri el az 50–60 százalékot a beoltottak aránya.
A tokiói orvosi egyetem kórházában márciusban 14 Covid-pozitív beteg közül 10 fertőződött meg az E484K néven ismert koronavírus-mutációval. Ez a szakemberek szerint sokkal ellenállóbb lehet a védőoltásokkal szemben a "hagyományos" vírushoz képest.