Gulyás Gergely: Semmilyen kormányátalakítás nem várható
Pletykaszinten felmerült Gulyás távozása is, ő pedig Berlint bár vonzónak tartja, hírlapi kacsának nevezte az átalakításról és a leváltásáról szóló értesüléseket.
Pletykaszinten felmerült Gulyás távozása is, ő pedig Berlint bár vonzónak tartja, hírlapi kacsának nevezte az átalakításról és a leváltásáról szóló értesüléseket.
Pénz és propaganda – a Fidesz erre alapozva érte el páratlan választási sikerszériáját. Most viszont kevesebb a forrás, és a fő üzenetek is megkoptak. Ha Orbán Viktor átalakítja a kormányát, épp arra törekszik majd, hogy vezérgondolatot és pénzt teremtsen 2026-os kampányához.
<strong>Egyszerre négy lengyel miniszter jelölteti magát az Európai Parlamentbe.</strong>
Az új, Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium, vagyis a Navracsics Tibor vezette, Gulyás Gergely tárcája feladatai egy részének átvételével kibővített minisztérium koncepciójának vitáját is tartják ma a törvényhozásban.
Tárgyalnak Orbán Viktor miniszterelnökkel a közigazgatási és területfejlesztési önálló tárcáról, január elsejétől lesz várhatóan miniszterként ez az új portfóliója - nyilatkozta Navracsics Tibor az atv.hu-nak.
Kormányátalakítás várható, amelynek keretében Navracsics Tibor saját, a közigazgatásért felelős miniszteri tárcát kaphat – értesült három kormányközeli forrásból a Magyar Hang.
Nullára csökkent a női miniszterek száma az Orbán-kormányban, ez igazi hungarikum – Európában, de a világ legtöbb országában sincs párja.
A Belügyminisztérium idei kiadási főösszegén hatalmasat dobott, hogy odakerült a közoktatás és az egészségügy. Közben az idei büdzsé november eleje óta terven felül működik a törvényhez képest, vagyis a valósághoz nem sok köze van. A jövő évi költségvetés is módosításra szorulna, bár az Orbán-kormánynál nem ritkák a "kreatív" megoldások.
Külön ünnepnapja lesz jövőre az Aranybullának – döntött a parlament, ahol a képviselők egy nappal a javaslat benyújtása után megszavazták az önálló energiaügyi tárcát is, így hamarosan napirendre kerülhet a svéd és finn NATO-csatlakozás ratifikálása is, amit már bő négy hónapja „parkoltatnak”.
Az állami vagyon felügyelőjeként Nagy Márton is átrendezésbe kezdett.
Az országgyűlés kormánypárti többsége megszavazta a kivételes eljárást, amelynek segítségével 24 órán belül lehet törvényt hozni.
A jövő heti napirendi javaslatban a korábbi ígéret ellenére nem szerepel Finnország és Svédország NATO-csatlakozásának jóváhagyása sem.