Ez új: Schmidt Máriáék kiakadtak az ügyészségre
Az ügyészség szerint ugyanis nem bűncselekmény, ha valaki ellenforradalomnak nevezi 1956-ot, a forradalmárokat pedig lefasisztázza.
Az ügyészség szerint ugyanis nem bűncselekmény, ha valaki ellenforradalomnak nevezi 1956-ot, a forradalmárokat pedig lefasisztázza.
Majdnem húsz éve kerülgeti a magyar igazságszolgáltatás az egykori kommunista vezetők felelősségre vonását, de végül rászánta magát az ügyészség, hogy vádat emeljen az utolsó, még élő személy ellen. A 92 éves Biszku Béla belügyminiszterként biztosan felelős volt az 1956 utáni megtorlásokért, de az ügyészség nem ezt veszi elő, hanem a forradalom leverése után eldördült sortüzeket. Ezeket viszont korábban már sokat vizsgálták, és várhatóan nehéz lesz bizonyítani, hogy Biszku és társai közvetlen parancsot adtak volna.
Az Alkotmánybíróságon újra téma lesz, hogy alkotmányellenes-e a kommunista bűnök tagadását büntető jogszabály.
Több mint hat évtizede vésték kőbe Nürnbergben az emberiesség elleni bűntettek fogalmát, ám a megítélésük mindmáig nem teljesen kiforrott. Még bizonytalanabb lehet a kommunista bűnök bírósági kezelése, igaz, Biszku Bélát mégsem ezért vették elő.
A Jobbik felszólítja a közigazgatási és igazságügyi minisztert, "ne csak szavakban, hanem tettekben is tegyen azért, hogy legyen igazságszolgáltatás Magyarországon" és vonják felelősségre a "kommunista bűnösöket" - jelentette ki Szilágyi György országgyűlési képviselő kedden.
A strasbourgi döntést a kormánynak maradéktalanul végre kell hajtania. Hacsak nem akar maga is emlékeztetni azokra a korai vörös csillagosokra.
A Fővárosi Főügyészség a Jobbik feljelentése nyomán eljárást indított Biszku Béla egykori belügyminiszter ellen az 1956-os forradalmat követő megtorlásokban vállalt szerepe miatt - értesült az MTI Hírcentrum.
Tizenkét kényszermunkatábor működött hatvan éve a mai Hortobágyi Nemzeti Park területén. Tízezer "osztályidegent" telepítettek családostul a munkatáborokba, ahol embertelen körülmények között dolgoztatták őket. A hivatalos propaganda „telepesekről” beszélt. A kitelepítések valódi célja azonban a középosztály és a kulákok megtörése volt. Túlélőkkel beszélgettünk.
A Magyar Nemzet szerint a kormány nemcsak az új alkotmány első fejezetében, hanem átmeneti rendelkezésekben is egyértelművé tenné, hogy a kommunista időszak legsúlyosabb, a nemzetközi jog alapján is büntethető tetteivel kapcsolatosan nem tekinti lezártnak az igazságtételt.