Megszületett az új megállapodás az ENSZ klímakonferenciáján
2035-ig évente 300 milliárd dollárt költenének a világ országai a klímafinanszírozásra. Szakértők szerint az ideális vállalás az évi 1000 milliárd dollár lett volna.
2035-ig évente 300 milliárd dollárt költenének a világ országai a klímafinanszírozásra. Szakértők szerint az ideális vállalás az évi 1000 milliárd dollár lett volna.
Ilham Aliyev ugyanakkor kikérte magának, hogy országát „petrolállamnak” nevezik.
A brit uralkodónál februárban diagnosztizáltak rákbetegséget, azóta egyetlenegyszer utazott el Nagy-Britanniából.
Erről a magyar klímakutató, Ürge-Vorsatz Diána posztolt.
Az államfő megosztotta, hogy a mandátuma lejárta után is szívesen foglalkozna a környezetvédelemmel.
A glasgow-i záróegyezmény-tervezet újdonsága, hogy belekerült a fosszilis tüzelőanyagok kivezetése, de az erre vonatkozó felszólításból kérés lett, és úgy tűnik, hagynak lehetőséget az alternatív értelmezésre a nagy termelők számára. Az ENSZ-főtitkár szerint lélelgeztetőgépre került a 1,5 Celsius-fokos célkitűzés.
Élesen és egyértelműen fogalmazott a környezetvédő természetfilmes Attenborough az ENSZ klímakonferenciáján, ahol a világ vezetőinek mondta el, mit kell tenniük. Be kell következnie egy új ipari forradalomnak – mondta. Ha csak egyetlen videót néz meg a COP26 eseményeiről, akkor ez legyen az.
Joe Biden amerikai elnök szerint Kína nagy hibát követett el azzal, hogy nem vett részt csúcsszinten az ENSZ Éghajlat-változási Keretegyezményének Glasgowban zajló 26. ülésén (COP26). A kínai külügyi szóvivő szerint Hszi Csin-ping beszélt volna, de nem tudott.
Űrutazásán szembesült a Föld törékenységével az Amazon alapítója, ezért tette a felajánlást az ENSZ glasgow-i klímakonferenciáján.
A németeknél egymillió eurót költöttek arra, hogy megismerjék az emberek véleményét. Nálunk alig derült ki, hogy konzultációt tartanak.
Lendületet adott az egyes országoknak az újabb cselekvésre a globális felmelegedés elleni küzdelemben, és ösztönözte a további vállalásokat – értékelte a konferenciát Áder János.
Bár az elmúlt időszak hőhullámai miatt még fontosabbá vált a klímaváltozás elleni harc, konkrét intézkedésekről továbbra se hallani. Klímaszakértők egy csoportja szerint mindez annak "köszönhető", hogy túl optimistán állunk a jövőhöz. Pedig lehet, hogy nem kellene.