Az orosz gyémántot is szankcióval sújtja az EU
Az Európai Unió korlátozó intézkedéseket vezetett be a világ legnagyobb gyémánttermelőjére, az orosz Alrosára.
Az Európai Unió korlátozó intézkedéseket vezetett be a világ legnagyobb gyémánttermelőjére, az orosz Alrosára.
Kínában egy hatalmas aranylelőhelyet fedeztek fel, mintegy 50 tonnás tartalékkal. Piaci értéke 3 ezer milliárd dollár körül van.
A Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) tagjai, valamint a szervezeten kívüli nagy olajtermelők, köztük Oroszország úgy döntöttek, tartják magukat ahhoz a vállaláshoz, hogy 2023 novemberéig napi kétmillió hordóval kevesebb kőolajat termelnek ki.
Ígéretesnek tűnik, de nagyon kockázatos és az adófizetők sok milliárdjába kerülhet, hogy az állam beszállt a palagázkutatásba. A kudarc esélye akár 80 százalék is lehet.
A közgazdász szerint évtizedek kellenek az áttérésre a fosszilis energiahordozókról, addig azt fogjuk látni, amit az az elmúlt időszakban.
Legkevesebb 1 millió hordó olajjal kell csökkenteni a termelést, ha stabil világpiacot akarunk – nyilatkozta Szaúd-Arábia olajminisztere Katowiczében, ahol részt vett az ENSZ klíma-világkonferenciáján.
A globális olajkitermelés napi egymillió hordós emeléséről határoztak a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) tagállamai Bécsben.
A társaság a legnagyobb LPG termelő az országban.
Az elmúlt harminc év legnagyobb felfedezését jelentette be a Repsol spanyol olajtársaság. Alaszkában a Pikka zónában 1,2 milliárd hordónyi olajat rejtő lelőhelyre bukkantak.
Oroszország ugrott az élre decemberben a világ legnagyobb olajkitermelőinek rangsorában. Az elsőséghez az is kellett, hogy a szaúdiak és az oroszok is csökkentsék a kitermelést. Csak a szaúdiak nagyobb mértékben. Aminek meg is lett az eredménye. A Brent típusú nyersolaj hordónkénti ára 20 százalékkal emelkedett november vége óta.
Csökken a világban a szénhidrogének iránti kereslet, az alternatív energiahordózók súlya viszont növekszik. Az olajtermelők pedig tovább alkudoznak. Az oilprice.com vezető elemzője, Evan Kelly szerint több tényező is szól a tartósan magas olajár ellen.
Benzinkutak helyett komplex üzletek, üzemanyag-finomítók helyett a legkülönbözőbb vegyipari termékeket előállító üzemek - így látja a jövőt a Mol.