Kavicsbányát nyitna a Pest megyei Bugyiban a csepeli tenderkirály
A Zenit 2004 Kft. már beadta <strong>az engedélykére</strong>lmet.
A Zenit 2004 Kft. már beadta <strong>az engedélykére</strong>lmet.
Halálos baleset történt Vámosszabadiban, az Orbán-család tulajdonában álló kavicsbányában.
Ehhez „csak” egy hároméves küzdelemre, egy megbuktatott polgármesterre, a teljes képviselő-testület távozására és egy érvénytelen népszavazásra volt szükség.
Többen szavaztak a bányanyitás ellen, mint amennyien megválasztották a polgármestert.
A Paks mellett található Madocsán már évekkel ezelőtt kiálltak a helyiek a Duna mellé tervezett kavicsbánya megépítése ellen. 2018 nyarán helyi népszavazáson az 1500 főből 1200-an szavaztak a nemre, majd 2020-ban és 2022-ben is megakadályozták az engedélyezési eljárást.
Fontos gazdasági ügyben maradt alul a szigorú magyar szabályozás. Nem alapvető társadalmi érdek, hogy korlátozzák a letelepedés szabadságát az építőipar ellátásbiztonságára hivatkozva – mondta ki az Európai Unió Bírósága.
A környezeti eljárás szüneteltetést kérte a hatóságtól a cég, amely Madocsán akar évek óta bányát nyitni. A vállalkozó döntése vélhetően nem független attól a februári közmeghallgatástól, ahol szóhoz sem jutottak a cég és a hatóság képviselői.
Egyelőre biztosan nem épülhet bánya Pilismaróton, mivel az Energiaügyi Minisztérium egy új engedélyeztetési eljárás lefolytatására kötelezte az illetékes kormányhivatalt. A sóderbánya ellen régóta tiltakozó lakók hamarosan egy helyi népszavazáson is kifejezhetik akaratukat.
Ártándon 2046-ig kapott engedélyt a milliárdos vállalkozó, a közeli biharkeresztesi gyárukat láthatják el innen nyersanyaggal. Most ezt a területet minősítették beruházási célterületnek.
A helyi önkormányzat környezetvédelmi okokból ellenezte a beruházást, a kormányhivatal viszont engedélyt adott rá.
A közeli Újtelep lakói nincsenek elragadtatva a házaiktól pár száz méterre megnyitni tervezett bányától.