Az egyetemek után a kórházakba is kancellárokat küldene a kormány
Ha ez megvalósul, a főigazgatók önállóan nem vállalhatnának semmilyen kötelezettséget.
Ha ez megvalósul, a főigazgatók önállóan nem vállalhatnának semmilyen kötelezettséget.
Az egészségügyben egyelőre nem vezetik be az úgynevezett kancellári rendszert. Ónodi-Szűcs Zoltán, a területért felelős államtitkár hétfőn újságíróknak azt mondta, az erről szóló döntést elhalasztják 2018 áprilisa utánra.
Példa nélküli hatáskört kapna az a nyolc-tíz kancellár, akikre a kormány más mellett a kórházak szervezési és kapacitásproblémáinak a megoldását is rábízná jövő év elejétől – írta a Népszabadság.
A helyettes államtitkár szerint a titulushoz felelősség, hatókör és jogkör tartozik majd, amely egyfajta garanciát jelenthet az átlátható és transzparens intézményi gazdálkodásra
Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyi államtitkár egy konferencián arról beszélt, március végére lesz kész egy vázlatos terv az új budapesti kórházzal kapcsolatban, a kórházak tényleg kancellárokat kapnak majd és több feladatot a szociális ágazatnak akarnak átadni az egészségügyből. Az orvosok béremelését is említette.
Három hónapja kezdte meg munkáját Devecz Miklós, a szegedi egyetem kancellárja, az Átlátszó Oktatás pedig több Fideszhez köthető személyt is talált a csapatában.
Finomhangolásra van szükség a kancellária rendszerében – közölte a Napi Gazdaság, miután a Magyar Rektori Konferencia ismét áttekintette az első tapasztalatokat.
Pénteken megnevezik a felsőoktatási intézmények kancellárjait, bár a Magyar Nemzet szerint a legtöbb helyen a korábbi gazdasági vezetők pályázata nyert. Igaz, van egykori fideszes polgármesterjelölt is a pályázók között.
A humántárca az új ciklusban bevezetné a kancellária-rendszert és kivenné a Semmelweis Egyetemből a testnevelési egyetemet, mert önállósítani akarja – írja a Népszabadság a birtokába került tervezetre hivatkozva.