Kamatot vágott az Európa Központi Bank, öt éve nem volt erre példa
Enyhül az inflációs nyomás.
Enyhül az inflációs nyomás.
Az Egyesült Államok gazdasága tudott a leginkább alkalmazkodni ehhez a bonyolult évhez. Európát gyengíti a „nagybeteg" német gazdaság mélyrepülése, Kínában az ingatlanszektor inog.
Ezt hangsúlyozta az a New York-i ügyész, aki a manipulációt végrehajtó bankárcsoport ügyében a vádat képviselte. Londonban a rendszer kiagyalóját 14 éves börtönbüntetésre ítélték.
Összesen 1,7 milliárd euró, vagyis átszámítva 513 milliárd forint bírsággal sújtott az Európai Bizottság nyolc nagybankot, amelyek kereskedői a vád szerint a bankközi hitelezés fő kamatlábainak manipulálásával nyerészkedtek.
Kilenc bankot perelt be a Fannie Mae a Libor manipulációja miatt. A beperelt bankok között van a Bank of America, a Citigroup, a JPMorgan Chase, a Deutsche Bank AG, valamint a Credit Suisse Group Inc.
A legfontosabb globális irányadó bankközi kamatláb, a Libor kialakításának és a mechanizmus felügyeletének teljes reformjára tett ajánlást a brit pénzügyi szolgáltatási hatóság (FSA) vezetője a nyáron kirobbant kamatmanipulációs botrány tanulságairól összeállított, Londonban pénteken ismertetett átfogó jelentésében.
Nem változtatott 1,00 százalékos irányadó kamatlábán az Európai Központi Bank kormányzótanácsa csütörtöki kamatdöntő ülésén.