Parragh az önkormányzatokkal spóroltatna, miközben a kamarák a NAV-ot küldik az ötezer forintokért
2019-ben az összes NAV-os behajtási ügy ötödét az tette ki, hogy a kamarák hajtották a nekik járó regisztrációs díjat.
2019-ben az összes NAV-os behajtási ügy ötödét az tette ki, hogy a kamarák hajtották a nekik járó regisztrációs díjat.
Érdemes még ezen a héten rendezni az 5000 Ft összegű kamarai díjakat, egyébként a Nemzeti Adó- és Vámhivatal tényleges végrehajtási eljárásban szedi be az összeg dupláját – hívja fel a hazai társaságok figyelmét a MAZARS és ügyvédi irodája a MARCALLIANCE.
A vállalkozások többsége időben postára adja az ötezer forintos kamarai hozzájárulását, mindössze tizedük ellen kell végrehajtást indítani. Kérdés, hogy vajon igénybe veszi-e valaki a hozzájárulásért elérhető szolgáltatásokat, vagy inkább a vállalkozásokat terhelő rejtett adóról van szó.
Az Alkotmánybíróság áttekinti a kamarai hozzájárulás ügyét – írja a Magyar Nemzet hétfői számában.
Százezer cég mulasztotta el a kamarai regisztrációt, és vele az 5000 forintos hozzájárulás befizetését, ami örvendetesen nagy szám. Százezer vállalkozást már kicsit vadbarom dolog lenne emiatt törölni, úgyhogy most az lesz, hogy írnak emlékeztető levelet. Epekedve várom, és lenne néhány tanácsom is.
Ötezer forint a kamarai hozzájárulás, amiért cserébe az iparkamara ingyenesen nyújt tanácsadást, segít a pályázatfigyelésben és üzleti partnerkeresésben. A valóságban viszont vannak, akik még a regisztráció megerősítő emailjét sem kapták meg egy hónap alatt.
A területi kamarák adatai alapján úgyfest, hogy a jogszabályban kötelezett vállalkozások mintegy 90 százaléka tett eleget regisztrációs kötelezettségének. Aki nem regisztrál, azt jó eséllyel törlik.
Kétmilliárd forintot tesz zsebre az idén kötelezővé tett kereskedelmi és iparkamarai díjakból a kamara, amelyik vállalkozás pedig elmulasztotta a befizetést, annak a törlését kezdeményezik.
A kamarai regisztráció egyes műveletei ütköznek az azt elrendelő jogszabállyal, a számviteli és adózási előírásokkal. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara olyan adatokat kér, amire nincs jogszabályi felhatalmazása - írja a Magyar Könyvelők Orszáűgos Egyesülete az MTI-hez eljuttatott sajtóközleményében.