Milliárdokat fizethet vissza az állam a játékgépeseknek
A Magyar Szerencsejáték Szövetség hatástanulmánya szerint akár milliárdos nagyságrendű kártérítést fizethet a magyar állam a kigolyózott játékgépes vállalkozóknak – írja a Népszabadság.
A Magyar Szerencsejáték Szövetség hatástanulmánya szerint akár milliárdos nagyságrendű kártérítést fizethet a magyar állam a kigolyózott játékgépes vállalkozóknak – írja a Népszabadság.
A nyerőgépek betiltása miatt bepanaszolták az államot Strasbourgban, az emberi jogi bíróságon, de közben az Európai Unió Bíróságán Luxemburgban az állam már bukóra áll, és ennek köszönhetően most a nyerőgépeseknek érdemes a magyar bíróságokon kártérítési pereket indítani. Ezért az emberi jogi bíróság visszaküldte őket Magyarországra, hogy előbb járják ki itt a jogi lehetőségeket.
Azonnali felmondásokkal járt a kormány döntése a játékgépek működésének betiltásáról – derül ki a hvg.hu videóriportjából. Az erről szóló jogszabály kedden délután jelent meg a Magyar Közlönyben, szerdán nulla órától már tilos volt a gépeket üzemeltetni. Az utolsó órákban jártunk körül néhány budapesti szórakozóhelyet.
A Magyar Szerencsejáték Szövetség (MSZSZ) az alapvető jogok biztosához fordul és alkotmányjogi panasz indítványt terjeszt be, amennyiben a köztársasági elnök aláírja a szerencsejáték törvény módosítását és kihirdetik a jogszabályt - közölte az érdekvédelmi szervezet hétfőn az MTI-vel.
A Magyar Szerencsejáték Szövetség (MSZSZ) úgy véli: sajnálatos, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szerint a nyerőgépek betiltása és az ágazatban dolgozó negyvenezer magyar ember utcára kerülése nem foglalkoztatási kérdés, és kitartanak véleményük mellett, hogy a nyerőgépekről elfogadott törvény miatt 40 ezer ember veszíti el állását.
Negyvenezer, a nyerőgép iparágban dolgozó magyar család nevében petíciót adott át a köztársasági elnöknek címezve a Magyar Szerencsejáték Szövetség (MSzSz) elnöke szerdán Budapesten a Köztársasági Elnöki Hivatalban - tájékoztatta az MSzSz a petíció átadást követően az MTI-t.
A magyar kormánynak egy teljes listája van a bosszantó üzletemberekről, akiket meglep a politikai döntéseivel, a telkó cégektől a bankokig. A kormány legutóbbi áldozatai az ország félkraú rablóinak üzemeltetői - írja a Financial Times feltörekvő piacokkal foglalkozó blogja, a Beyondbrics.
A nyerőgépipar dolgozói számára megkérdőjeleződött a jogállamiság Magyarországon a parlament mai döntésével – foglalta össze a Magyar Szerencsejáték Szövetség (MSZSZ) elnöke az iparágban dolgozó vállalkozók és munkavállalók szomorú következtetését. A Magyar Országgyűlés kormánypárti képviselői a nyerőgépek betiltása mellett ma megszavazták negyvenezer becsületes munkavállaló munkanélkülivé tételét, közel kétszázezer családtag megélhetésének elvesztését.
Lázár Jánosnak nem szakad meg a szíve a játékgépes vállalkozókért, sőt, úgy látja: a szerencsejátékipar nemzetbiztonsági kockázata abban áll, hogy néhány nagyon gazdag ember politikai befolyást próbált szerezni. Az államtitkár állítja, hogy már korábban is be akarták tiltani a játékgépeket, de tavaly még meggyőzték őket a szerver alapú üzemelés előnyeiről.