Beszorult egy ajtó, nem látja az űrt a NASA drága űrteleszkópja
Egy beszorult rekeszajtó miatt nem lehet teljes értékűen használni az XRISM űrteleszkóp legfontosabb műszerét. Pedig fontos méréseket végezhetne.
Egy beszorult rekeszajtó miatt nem lehet teljes értékűen használni az XRISM űrteleszkóp legfontosabb műszerét. Pedig fontos méréseket végezhetne.
Egyet sem kellett volna hivatalosan túléljen, de három holdi éjszaka után is kapcsolatot tudott létesíteni a földi irányítással a japán Slim holdszonda. Most úgy tűnik, feladta, de a japánok nem engedik el a kezét ilyen könnyen.
Japán kutatók szeptemberben fából készült műholdat terveznek Föld körüli pályára állítani a SpaceX rakétájával.
Japán mérnököknek sikerült teljesíteniük az űrszemét eltakarítására indított küldetés első részét, így hamarosan valóban eltűnhet a Föld körüli pályáról a kiszemelt hulladék.
Illetéktelen behatolás történt a Japán Űrkutatási Hivatal (JAXA) szerverére – jelentette be szerdán a japán kormány, hozzátéve, hogy az incidens nem érintett rakétákkal és műholdakkal kapcsolatos érzékeny információkat.
Az indulás előtti utolsó pillanatban módosították a landolás helyét, az új helyszín feltehetően sok volt a Hatuko-R fedélzeti szoftverének.
Az egy dolog, hogy hatalmas kudarccal végződött a japán H3 űrrakéta felbocsátása, de most az a kérdés is felmerült: ha egyszer csak egy tesztről volt szó, mégis miért használták a valódi, hihetetlen értékű műholdat is közben?
A japán Hajabusza-2 űrszonda kapszulája 4,6 milliárd éves mintákkal tért vissza a Ryugu nevű aszteroidáról. A kutatók most ezeket vizsgálják, hogy kiderüljön, tényleg sikerült-e a misszió.
A Föld felé közelít a Ryugu aszteroidáról mintát hozó Hajabusza-2 japán űrszonda, az általa gyűjtött talajminták és adatok fontos információt nyújthatnak a Naprendszer eredetéről.
Pénteken utolsó alkalommal lesz a Föld közelében a BepiColombo európai-japán űrszonda az előtt, hogy folytatja útját a Naprendszer legkisebb bolygójához, a Merkúrhoz.
Japán szakértők a Science című tudományos lapban mutatták be azokat a Ryuguval kapcsolatos információkat, melyekre a Hajabusza-2 japán űrszonda segítségével végzett vizsgálatok során jutottak.
A Ryugu változatos geológiai történetére világítanak rá a kisbolygó becsapódási kráterei, melyekről a Hajabusza-2 japán űrszonda gyűjtött adatokat.