Hetvenévesen szült ikreket egy ugandai nő
Afrika legidősebb édesanyja mesterséges megtermékenyítést követően adott életet a gyerekeknek.
Afrika legidősebb édesanyja mesterséges megtermékenyítést követően adott életet a gyerekeknek.
A kisfiú kedden jött világra 2,9 kilogrammos súllyal, édesanyjával együtt egészségesek.
A mesterséges megtermékenyítéssel fogant gyerekeknek valamivel magasabb a vérnyomása az átlagosnál – derült ki a Berni Egyetemi Kórház tanulmányából.
Reményt adhat egy új eljárás – többek között – azoknak a pároknak, akik háromnál több sikertelen lombikbébi kezelésen estek át. De akkor is érdemes alkalmazni azt a beültetés előtti genetikai vizsgálatot, amelyet ma már Magyarországon is elvégeznek, ha a férfi a meddő a párkapcsolatban. Cikkünk apropója, hogy világszínvonalú genetikai diagnosztikai laboratórium nyílt Budapesten.
Egy brit nő adott életet a világ első olyan fiúgyermekének, aki életét egy úttörő IVF-technikának köszönheti. A 41 éves asszonyt Nottingham-ben kezelték, miután két vetélésen és 13 lombik-beavatkozáson volt túl, mindeddig gyermektelenül. Az új módszerrel megduplázható az esély a szülésre.
1995-ben egy mesterséges megtermékenyítéssel foglalkozó klinika bezárásának következményeként több ezer fel nem használt embrió maradt meg, néhányuknak azóta sem dőlt el a sorsa. A mesterséges megtermékenyítés ma már hétköznapi dolognak számít, ám úgy tűnik, arra mégsem találunk morálisan elfogadható megoldást, mi legyen az eljárásból visszamaradt sejtek sorsa.
Miközben folyik az etikai vizsgálat, amely feltárja, hogyan ültethettek be nyolc embriót Nadya Suleman méhébe, a boldog kismama weboldalt kezdett, ahol örömmel veszi a pénzbeni támogatást, sőt, filmes, könyves karriert fontolgat.