Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#ivf

Élet+Stílus Tornyos Kata

Elhanyagolták az egészségügyet, aminek két, családra vágyó pár lett az áldozata

Fatális hibák, túlterheltség és a protokoll megszegése vezetett odáig egy izraeli lombikklinikán, hogy a beültetés közben elcseréltek két embriót. A bíróság két éves pereskedés után most úgy döntött, hogy a kislányt el kell venni attól a nőtől, aki kihordta, megszülte és párjával együtt eddig nevelt, és oda kell adni a biológiai szülőknek.

Plázs hvg.hu

Mi dőljön el a fogantatás pillanatában?

Reményt adhat egy új eljárás – többek között – azoknak a pároknak, akik háromnál több sikertelen lombikbébi kezelésen estek át. De akkor is érdemes alkalmazni azt a beültetés előtti genetikai vizsgálatot, amelyet ma már Magyarországon is elvégeznek, ha a férfi a meddő a párkapcsolatban. Cikkünk apropója, hogy világszínvonalú genetikai diagnosztikai laboratórium nyílt Budapesten.

Plázs hvg.hu

Új módszer, ha nem jön össze a gyerek

Egy brit nő adott életet a világ első olyan fiúgyermekének, aki életét egy úttörő IVF-technikának köszönheti. A 41 éves asszonyt Nottingham-ben kezelték, miután két vetélésen és 13 lombik-beavatkozáson volt túl, mindeddig gyermektelenül. Az új módszerrel megduplázható az esély a szülésre.

Shake

Mi legyen 2000 árván maradt embrióval?

1995-ben egy mesterséges megtermékenyítéssel foglalkozó klinika bezárásának következményeként több ezer fel nem használt embrió maradt meg, néhányuknak azóta sem dőlt el a sorsa. A mesterséges megtermékenyítés ma már hétköznapi dolognak számít, ám úgy tűnik, arra mégsem találunk morálisan elfogadható megoldást, mi legyen az eljárásból visszamaradt sejtek sorsa.

Shake hvg.hu

Sztár lehet a nyolcasikrek anyja?

Miközben folyik az etikai vizsgálat, amely feltárja, hogyan ültethettek be nyolc embriót Nadya Suleman méhébe, a boldog kismama weboldalt kezdett, ahol örömmel veszi a pénzbeni támogatást, sőt, filmes, könyves karriert fontolgat.