#iskolaérett
Nyílt levélben tiltakoznak a kötelező iskolaérettségi szabályozás ellen
A petíciót elindító gyógypedagógus szerint valóságos roham indult a kérelmekért.
Vizsgálatot indított az ombudsman a rendezetlen iskolaérettségi vizsgálatok miatt
Még mindig nem tudni, hogy kinél kellene kérvényezni, hogy a gyereknek ne kelljen szeptemberben iskolába mennie, pedig január 15-e a határidő.
Hatévesen iskolába küldhetik a gyerekeket, csak nem tudni, ki dönt erről
Jövőre már csak engedéllyel lehet elhalasztani a beiratkozást, azt azonban nem tudni, minek alapján. Ahogy az is rejtély, ki dönt a gyerekek iskolai érettségéről.
9 kérdés és kiderül, menjen-e idén iskolába a gyerek
Egyáltalán nem elég, hogy a gyermek okos, értelmes, és vágyna tanulni. Deliága Éva gyermekpszichológus írása.
Döntött az Ab: jöhet a kötelező óvoda a hároméveseknek
Nem alaptörvény-ellenes, hogy a rendőrök bevihetik a lógós diákokat az igazgatóhoz, ahogy a köznevelési törvénynek az a paragrafusa is kiállta az Alkotmánybíróság próbáját, amely minden hároméves gyerek számára kötelezővé teszi az óvodát. A gyermekeket érintő rendelkezéseket az ombudsman támadta meg, de az alkotmánybírók többsége szerint az államnak fontos szerepe van a gyerekek fejlődésének biztosításában.
Változó beiskoláztatás: ésszerűség vagy Rákosi-módi?
Míg eddig a szülők azért kérték ki a nevelési tanácsadók szakvéleményét, mert az óvodák nem javasolták, hogy iskolába menjen a gyerek, a jövőben azért fognak a pedagógiai szakszolgálatokhoz fordulni, hogy maradhasson még gyermekük egy évet az óvodában. Jövő januártól ugyanis iskolakötelesek lesznek azok a gyerekek, aki betöltik augusztus 31-ig a hatéves kort. A szülők helyett ezentúl az óvonők dönthetik el, megkímélik-e még egy évre az iskolapadtól a gyerekeket.