Kúria: Tényleg be kell zárni a kaposvári szegregált iskolát
Szeptemberben már nem indulhat új osztály.
Szeptemberben már nem indulhat új osztály.
A bíróság jogerősen is elmeszelte a várost, a Kliket és az Emmit is a 8 éve húzódó perben, kimondták a jogellenes szegregációt és felmenő rendszerben bezárják a kaposvári Pécsi utcai iskolát.
Nyíregyházáról közölt riportot a roma gyerekek iskolai szegregációjáról a Le Monde.
Egy nap, öt hír - amiről ma este beszélnek: Orbánék tovább szidják Sorost, de nem adnának vissza neki semmit abból, amit tőle kaptak; Mészáros Lőrinc megvásárol mindent, ami az útjába kerül; Gyurcsány harciasan ünnepelte az őszödi beszéd tizedik évfordulóját; magyar fizikusokat ünnepelnek világszerte; az EU újabb eljárást indított Magyarország ellen.
A szigetvári polgármester egy fórumon az állattartásból vett példával illusztrálta, hogy szerinte miért kellene a hátrányos helyzetű gyerekeket külön tanítani.
Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter szerint a spontán szegregáció káros folyamat, amelyet meg kell állítani, és lehet, hogy olyan iskolaközpontokat hoznak létre, ahová buszokkal szállítják a diákokat. Arról is beszélt, hogy a nyolcosztályos gimnáziumokat szerinte nem fogadta be az iskolarendszer, és arról is, hogy a magyarok túlzottan kórházorientáltak, pedig gyógyulni nem csak ott lehet.
A Nyíregyháza Huszár-telepi iskola ügyében született másodfokú ítélet után több gyermek is eleshet a kiemelkedő minőségű oktatás lehetőségétől - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkársága.
A Jobbik szóvivője szerint vannak olyan esetek, amikor nem lehet az oktatási intézményekben minden áron erőltetni az integrációt, sőt, bizonyos gyerekeket a családi háttér alapján javítóintézetbe küldenének.
Egy kutatás szerint nem a lakóhelyi elkülönítés, hanem a szabad iskolaválasztás befolyásolja a legerőteljesebben az iskolai szegregációt. A felmérés eredményéről az X Kommunikációs Központ közleményben tájékoztatta az MTI-t.
Vasárnap délután több százan tüntettek az iskolai szegregáció ellen az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) előtt, majd átvonultak egy VIII. kerületi oktatási intézménybe, ahol fórumot tartottak.
Jogellenesen különítik el a roma gyerekeket a gyöngyöspatai iskolában - mondta ki az egri ítélőtábla az elsőfokú ítéletében. A pert az Esélyt a Hátrányos Helyzetű Gyerekeknek Alapítvány (CFCF) indította a jobbikos vezetésű Gyöngyöspatai Önkormányzat ellen. Az ítélet nem jogerős.
A jogerős Legfelsőbb bírósági végzés ellenére sem hajlandó megegyezni a bíróságon a Jászladányi önkormányzat az Esélyt a Hátrányos Helyzetű Alapítvánnyal az iskolai szegregáció megszüntetésének a módjáról. Az önkormányzat meghosszabbította a bérleti szerződést a magániskolát működtető alapítvánnyal, és még mindig egy fal és kulcsra zárt ajtó választja el egymástól a diákokat.