Évi egymilliárd forintért bérel lakást és irodát az országgyűlési képviselőknek az állam
Albérletre egy KDNP-s, irodára egy volt párbeszédes képviselő költi a legtöbbet.
Albérletre egy KDNP-s, irodára egy volt párbeszédes képviselő költi a legtöbbet.
Kikértük az Országgyűlés Hivatalától a képviselők irodabérleteinek adatait és meglepő példákra bukkantunk: van, aki egy többgenerációs családi ház alapterületén "szorong", más elfér huszonöt négyzetméteren, ami viszont kétszázezer forintba kerül. Nem, nem a parlament mellett, hanem egy lepukkant csepeli épületben.
Négyszer annyi bérleti díjat fizet a jegybank három külföldi irodája közül kettő után, mint amennyit az adott város hasonló célú luxusingatlanjai használatáért kérnek a bérbeadók – írta a Magyar Nemzet.
A világon legdrágább londoni irodabérleti díjakhoz képest Budapesten nyolcszor olcsóbban lehet irodához jutni.
Egy cég irodát bérel, a bérleti díj mellett külön fizeti a bérbeadó nevére szóló közös költséget és telefonszámlát. Elszámolható ez költségként? Az Adózóna megmondja.
Hiszékeny Dezső szocialista képviselő igényelte eddig a legdrágább irodabérletet az Országgyűlés Hivatalától – jelentette a Blikk, amely szerint a politikus egy 200 négyzetméteres iroda bérlésére igényelt közel 15 milliót az Országgyűlés Hivatalától.
Ázsiai nagyvárosok uralják a világ legdrágább irodapiaci rangsorában a legmagasabb pozíciókat: a listavezető Hongkong belvárosa után még öt ázsiai pénzügyi központ szerepel a legdrágább tíz között.
A magyarországi ING Csoport meghosszabbította bérleti szerződését a Park Átrium irodaházban; összesen közel 9 ezer négyzetmétert bérelnek.
Habár a budapesti irodapiacot összességében továbbra is a kivárás jellemzi, van olyan szegmens, ahol a tulajdonos „óvatos duhaj” fejlesztési hozzáállása továbbra is gyümölcsöző eredményeket terem. Nagy Krisztián, a White Office Hungary Kft. ügyvezetője szerint ma már jobb üzlet a kkv-k igényeit lesve folyamatosan fejleszteni, mint egy-egy nagy bérlő kegyeit keresni. Cége az irodapiaci B-liga feltörekvő reménysége.
A bérleti díjak növekedése vesztett a lendületéből, a bérleti aktivitás csökkent, a fejlesztések csak nagyon lassan bővülnek.
Egy év alatt mintegy 16 százalékkal esett az irodakereslet a magyar ingatlanpiacon, a kiadott terület pedig összesen 12 százalékkal zsugorodott.