Fontos figyelmeztetést küldött a magyaroknak a Decathlon: sok pénze veszhet oda
Nagy baj lehet, ha nem figyel: egy, az igazira hasonlító Decathlon honlapot hoztak létre a csalók, de néhány árulkodó jelből fel lehet ismerni. Mutatjuk, melyek ezek.
Nagy baj lehet, ha nem figyel: egy, az igazira hasonlító Decathlon honlapot hoztak létre a csalók, de néhány árulkodó jelből fel lehet ismerni. Mutatjuk, melyek ezek.
A férfi internetes vásárlás ürügyén szerezte meg az eladó bankkártyaadatait.
A banda egy olyan programot telepített áldozatai telefonjaira, amivel teljesen át tudták venni a mobil feletti kontrollt, így pedig hozzáfértek bankszámlákhoz is.
Ismeretlen oldalak ismeretlen termékeket hirdetnek az ismert teás úr nevével és képével.
Ruhákat, háztartási termékeket hirdetett eladásra egy nő, de azokkal valójában nem is rendelkezett. A pénzt viszont minden vásárlójától előre beszedte.
A 22 éves törökszentmiklósi férfi beismerte a bűncselekményeket.
Saját számítógépét is megfertőzte egy billentyűzetfigyelő programmal az egyik nagyüzemben átverős leveleket küldő nigériai banda egyik tagja. Így találtak rá a biztonsági szakértők az átveréseikkel éves szinten közel egymilliárd forintos bevételt szerző csoportra.
A Ceglédi Járási Ügyészség üzletszerűen elkövetett csalás bűntette miatt emelt vádat két ügyben, mert az interneten feladott hirdetéseikkel egy egri házaspár 31 embert, egy győri nő pedig 55 embert csapott be.
Vádat emeltek az ellen a férfi ellen, aki interneten pendrive-okat, memóriakártyákat árult, de a pénzért árut nem küldött senkinek.
Vádat emeltek egy több száz embert átverő internetes csalóval szemben.
Két román bűnözőért 1,75 millió dollárt ajánlott fel az amerikai külügy.
A Vaterán megrendelt termékeket sosem kapták meg, és a pénzüket sem fizette vissza az eladó, ám őt mégis futni hagyta az ügyészség – ez derül ki a Népszabadság sztorijából. Szerintük attól még nem csaló, hogy 27 embert megkárosított, csak hanyag.